Meteorolojiden hava durumu ile ilgili son tahminler geldi. 14 il dikkat!

Türkiye'de Düşük Faizle Bankalar Tarihi Kazanç Sağlarken Dünyada İse Dev Bankalar İflas İle Karşı Karşıya Kaldı! Türkiye'de Düşük Faizle Bankalar Tarihi Kazanç Sağlarken Dünyada İse Dev Bankalar İflas İle Karşı Karşıya Kaldı!

      Meteorolojiden hava durumu ile ilgili son tahminler geldi. Soğuk hava giderek etkisini artırıyor. Ülke genelinde etkili olan soğuk havanın belirli bölgelerde daha da etkisini göstermeye devam etmesi beklenirken, Meteoroloji 14 il için uyarıda bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son dakika açıklamasına göre Çankırı, Düzce, Zonguldak, Bartın, Bolu, Karabük, Kırıkkale, Van, Muş, Bitlis, Hakkari, Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne'de sıcaklıklar hissedilir derecede düşecek.

Hava sıcaklıkların hissedilir derecede düşmesi beklendiği belirtilen açıklamayla vatandaşlardan dikkatli olunması istendi.

yarin-hava-nasil-olacak-6-aralik-2021-pazartesi-hava-durumu

İl merkezleri için gün içinde en yüksek sıcaklığın Van'da 5, Hakkari'de 2, Bitlis ve Muş'ta 1 derece olacağı öngörülüyor. Meteoroloji 9. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada ise ülke genelinde etkili olan yağışlı havanın 22 Aralık'ta etkisini kaybedeceği kaydedildi.

Açıklamada, şu ifadeler kullanıldı: "Salı ve cuma günleri arasında bu illerde beklenen en düşük ve en yüksek hava sıcaklıkları; Düzce -7/3, Zonguldak -5/2, Bartın -9/3, Bolu -7/-1, Karabük -10/-1, Çankırı -8/-1, Kırıkkale -8/0. Soğuk havanın önümüzdeki hafta sonuna kadar etkili olacağı, hava sıcaklıklarının 24 Aralık 2021 Cuma günü batı kesimlerden başlayarak artacağı ve mevsim normalleri civarına çıkacağı tahmin ediliyor."

Sıcaklıkların cuma gününden sonra mevsim normallerine yaklaşacağı tahmin ediliyor...