Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından haftalık hava durumu tahmin raporu yayınlandı. Hafta başından itibaren birçok kentte şiddetli sağanak yağış ve kar yağışı etkili olacak. Peki kar yağışı kaç gün sürecek? İstanbul'a kar yağacak mı?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmelere göre Pazartesiden itibaren yurdun büyük bölümünde kar yağışı ve yağmur etkili olacak. Kuzey ve batı kesimlerde hava çok bulutlu olurken Edirne, Kırklareli Birgül Kocaeli, İstanbul, Balıkesir, Yalova, İzmir, Bursa, Uşak, Aydın, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde yağmur ve sağanak yağış bekleniyor. İç ve Doğu kesimlerde ise kar yağışı etkili olacak. Meteoroloji, bu bölgelerde yaşayanların buzlanma ve don tehlikesine karşı uyardı.

Sıcaklıkları artıyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan sonra haritaya göre kuzey ve batı kesimlerde hava sıcaklıkları 2 ila 4 derece arasında artacak. Diğer bölgelerde ise sıcaklıklarda önemli bir değişiklik beklenmiyor. Rüzgar ise genelde Kuzey yönlerden hafif ara sıra orta şiddette esecek.

40 YAŞ ÜZERİ olan kişilere Erken Emeklilik ile ilgili duyuru yapıldı! 40 YAŞ ÜZERİ olan kişilere Erken Emeklilik ile ilgili duyuru yapıldı!

meteorolojiden-uyari-geldi-gunlerce-surecek-kar-ve-yagmur-geliyor-2

Çığ tehlikesine dikkat

Ayrıca meteoroloji tarafından yapılan açıklamada Akdeniz Bölgesi'nin yüksek kesimleri ile İç Anadolu'nun güneyinde ve doğusunda Karadeniz'in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu Bölgesi'nde yüksek kar örtüsü bulunan yerlerde riski olma ihtimali var. Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı açıklamada burada yaşayan vatandaşların çığ tehlikesine karşı dikkatli olmasını istedi.