Meteoroloji Genel Müdürlüğü son dakika kar yağışı uyarısı yaptı. İstanbul ve Ankara başta olmak üzere birçok ilde kar etkili olacak. 10 Mart Perşembe günü başlayacak olan kar yağışı günlerce devam edecek. Beklenen kar yağışı son 35 yılın en etkili yağışı olacak. Peki, İstanbul’da okullar tatil olacak mı?

Meteoroloji Müdürlüğü son dakika uyarısı yaptı. 1987'deki kardan sonra en şiddetli kar yağışı bu hafta görülecek. İstanbul ve Ankara’da dahil olmak üzere bir çok il kar yağışından etkilenecek. 10 Mart 2022 perşembe ve 11 Mart cuma günü etkili olacak yağışlar nedeniyle okulların da tatil edileceği iddia ediliyor. Meteoroloji Profesörü Orhan Şen ise yaptığı uyarıda kar yağışının 5 gün etkili olmasını beklediklerini söyledi. İşte Meteoroloji son dakika hava durumu tahminleri…

Gözden kaçırmayın

Putin'e İhanet Kızından Geldi! Putin'in Kızı Zelensky'e Aşık Oldu Beyaz Saray Çalkalandı... Putin'e İhanet Kızından Geldi! Putin'in Kızı Zelensky'e Aşık Oldu Beyaz Saray Çalkalandı...

Meteoroloji ve uzmanlar bu hafta yoğun kar yağışı için peş peşe uyarılarda bulunuyor. Yeni bir soğuk ve yağışlı hava Türkiye’de etkili olmaya başlayacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü yayınladığı yeni hava durumu tahmin raporlarında 10 Şubat Perşembe gününden itibaren yoğun kar yağışının etkili olacağını duyurdu. Meteoroloji uzmanları da son 35 yılın en etkili kar yağışının bu hafta etkili olacağını söyleyerek uyardı. Perşembeden itibaren 3 gün boyunca geçerli olacak olan kar yağışı nedeniyle okulların tatil edilmesi de gündemde. Başta İstanbul olmak üzere bir çok il kar yağışından etkilenecek.

Tam 3 gün sürecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre Perşembe gününden itibaren başta İstanbul ve Ankara olmak üzere bir çok ilde kar yağışı etkili olacak. Meteoroloji Uzmanı Orhan Şen, bu kar yağışının son 35 yılın en etkili yağışı olacağını dile getirdi. 1987 yılından bu yana en etkili kar yağışının bu hafta görüleceğini söyleyen Şen, Perşembe ve Cuma gününe dikkat etmek gerektiğini dile getirdi. Yağışlar özellikle İstanbul, Ankara, Bursa, Kocaeli, Bolu, Düzce, Balıkesir gibi illerde yoğun olarak görülecek.

meteorolojiden-uyari-ustune-uyari-istanbul-ankara-ve-daha-bircok-ile-kar-geliyor-3

Perşembe Cuma okullar tatil olabilir

Diğer yandan İstanbul ve Ankara başta olmak üzere Perşembe ve Cuma günü kar yağışı nedeniyle okulların tatil olması da gündemde. Şu anda böyle bir açıklama yapılmadı ancak ilerleyen günlerde Meteoroloji haritası değişmezse valiliklerin tatil kararlarını peş peşe açıklamaları bekleniyor.