Meteorolojinin paylaştığı son verilere göre bugün ülkenin batı kısmında hava az bulutlu ve açık geçecek. Ülkenin doğu bölgelerinde ise sağanak yağış, yoğun kar, çığ tehlikesi ve kuvvetli rüzgarlar etkili olacak.

Meteorolojinin paylaştığı son verilere göre bugün ülkenin batı kısmında hava az bulutlu ve açık geçecek. Ülkenin doğu bölgelerinde ise sağanak yağış, yoğun kar, çığ tehlikesi ve kuvvetli rüzgarlar etkili olacak. Sabah saatlerinde Hatay, Osmaniye ile Malatya'da kuvvetli yağışlar görülecek. Adana, Mersin, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Karadeniz'de sağanak yağışlar etkisini gösterecek. Öğle saatlerinden sonra ise kuvvetli sağanak yağış Trabzon ve Rize kıyılarında etkili olacak.


Yoğun kar yağışı ve çığ tehlikesi!


Öğle saatlerinden sonra Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğu bölgelerinde yoğun kar yağışı görülecek. Kar yağışının bütün Doğu Anadolu bölgesinde etkisini gösterecek. Öte yandan Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun yüksek yamaçlarında çığ tehlikesinin bulunduğu ve vatandaşların dikkatli olması gerektiği belirtildi. Ülkenin iç ve doğu kesimlerinde görülecek buzlanma ve sis hadiseleri nedeniyle karayollarında bazı olumsuzlukların yaşanabileceği aktarıldı.

Sıcaklıklar düşecek mi?


Ülkenin batı kesimlerinde bugün hava sıcaklıklarının 2 ila 4 derece arasında yükseleceği bildirildi. Sıcaklıklar doğu ve iç kesimlerde ise 3-5 derece düşecek. Sıcaklığın yurt genelinde mevsim normallerinde seyretmesi bekleniyor. Doğu Anadolu'da güneyli yönlerden esecek kuvvetli rüzgarların (30-60 km/sa) olumsuzluklara yol açabileceği belirtildi. Gece saatlerinden sonra Doğu Anadolu'da kar yağışı devam edecek, Hakkari'de ise yoğun kar yağışı görülecek. Sağanak yağışlar gece saatlerinde Marmara'nın batı bölgeleri ile Ege'den yurda girecek.