Meteorolojiden gelen son hava durumu raporuna göre bugün ülke genelinde yoğun kar yağışı ve sağanak yağış etkisini gösterecek. Kar yağışı Marmara'nın batısı ile güneyi, Ege Bölgesi, İç Anadolu, Akdeniz'in iç bölgeleri, Karadeniz ve Doğu Anadolu'da etkisi

PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek! PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek!
Meteorolojiden gelen son hava durumu raporuna göre bugün ülke genelinde yoğun kar yağışı ve sağanak yağış etkisini gösterecek. Kar yağışı Marmara'nın batısı ile güneyi, Ege Bölgesi, İç Anadolu, Akdeniz'in iç bölgeleri, Karadeniz ve Doğu Anadolu'da etkisini gösterecek. Yoğun kar yağışları ise Düzce, İç Anadolu'nun batısı, Doğu Karadeniz'in batısı, Hakkari, Van ile Orta Karadeniz'in doğusunda etkili olacak. Marmara Bölgesi, yurdun iç kesimleri ve doğu bölgelerde don ve buzlanma nedeniyle bazı olumsuzlukların yaşanacağı ve sürücülerin dikkatli olması gerektiği aktarıldı.Yurdun iç bölgelerinde sıcaklığın ciddi derecede düşeceği, diğer bölgelerde ise sıcaklıkta önemli bir değişikliğin yaşanmayacağı kaydedildi. Marmara, Ege ve Akdeniz'de kuzeyli yönlerden esecek kuvvetli rüzgarların (60-80 km/sa) çatı uçması, ağaç devrilmesi ve baca tıkanması gibi olumsuzluklara neden olabileceği aktarıldı. Doğu Anadolu'da ise güneyli yönlerden (40-70 km/sa) esecek kuvvetli rüzgarların etkili olacağı ifade edildi.

Orta ve Doğu Karadeniz'de kuvvetli yağışlar var


Kuvvetli sağanak yağışların Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında etkili olacağının tahmin edildiği ifade edildi. Bu kuvvetli yağışlar nedeniyle su baskını ve sel tehlikesinin yaşanacağı, ulaşımda bazı aksamaların meydana gelebileceği kaydedildi. Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun güneydoğu kesimlerinde dik yamaçlarda meydana gelebilecek çığ nedeniyle vatandaşlara uyarı yapıldı.