Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Bildirisi’nde, bazı tedbirler aldığını duyurdu...

Deprem yüzünden oluşan tüm olumsuzlukların yarattığı etkiyi yok etmeye yönelik tedbirlerin ve seçime yaklaşmanın getirdiği gerginliği yok etmek amacıyla huzurlu ve güvenli bir ortam için tedbirlerin alınmasının konu olduğunu söyledi.

Saz çalan kimselere verilen ad hangisidir? Saz çalan kimselere verilen ad hangisidir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığı, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşen Milli Güvenlik Kurulu toplantısı yapıldı. Toplantı sonrası Milli Güvenlik Kurulu bir bildiri yayınladı. Toplantıda, günümüz gündeminde yer alan deprem felaketi ve seçim yer aldı. 6 Şubat 2023 tarihinde merkez üssü Kahramanmaraş olan depremin oluşturduğu etkiler ve bölgede yer alan insanların hayatına kısa zamanda normale döndürülmesi gerektiği gibi önemli konular üzerinde duruldu. Bildiride deprem hakkında şu sözler söylendi: “Deprem felaketinin vatandaşların huzur ve refahıyla ülkenin milli güç unsurlarına yönelik her türlü olumsuz etkisi yok edilmeye çalışılmıştır. Ve yok etmeye çalışmaya yönelik tedbirler alınmıştır.

Milli beraberlik ve bekaya yönelik alınan tedbirler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığı, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılan Milli Güvenlik Kurulu toplantısında, PKK/KCK-PYD/YPG, FETÖ ve DEAŞ terör örgütlerinin başta sebep olduğu, milli birlik ve beraberliğe ve bekaya yönelik tehdit unsuru oluşturabilecek ve tehlike yaratacak olaylara karşı alınan tedbirlere de değinildi. Yurt içi ve yurt dışında bu tehditleri yok etmek amacıyla canla başla çalışan ve yapılan operasyonlar konusunda kurula bilgi verildi ve bildiride şu ifadeler yer aldı: “Suriye ve Irak’ta özellikle son dönemlerde gerçekleşen olayların, DEAŞ terör örgütü adı altında PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütlerine helikopter gibi her türlü imkanı sunan aktörlerin niyetinin bir kez daha anlaşıldı onaylanmış ve kaydedilmiştir.

Operasyonlarımız sırasında gerçekleşen artan kaçışlar ve terör örgütlerine katılımın azalmasının etkisiyle çöküş sürecinde olduğu bilen terör örgütüne destek veren aktörlere müsaade edilmeyeceği hatırlatılmıştır. Türkiye Cumhuriyeti’nin, ülkeyi bölme niyetinde olan terör örgütünü ve bunlara rağmen arkalarında daima bu terör örgütlerine destek olanlara rağmen terör örgütlerini tamamen çökertmekte kararlı olduğu belirtilmiştir. Ayrıca sınırlar boyunca terör örgütü koridorunun oluşmasına da müsaade edilmeyeceği ve oluşmasının engelleneceği eklenmiştir.