Bahçeli, yaptığı açıklamada 5 yıldır Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini yöneten Sayın Erdoğan’ın kurada birinci sırada yer almasını ‘bu hayırlara işarettir, bunu fark etmek lazım’ diyerek gözler önüne serdi.

Bahçeli, yaptığı açıklamada 5 yıldır Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini yöneten Sayın Erdoğan’ın kurada birinci sırada yer almasını ‘bu hayırlara işarettir, bunu fark etmek lazım’ diyerek gözler önüne serdi.

MHP (Milliyetçi Hareket Partisi) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Elâzığ Afet Konutları Temel Atma ve Sosyal Konutlar Anahtar Teslim Töreni'nde yaptığı konuşmada, depremden etkilenen bölgelerde yeni konutların yapılacağı müjdesini verdi. Bahçeli, devletin, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gücü ve kararı, yönetimdeki arkadaşlarının birlik ve beraberliği sayesinde bu yapıların gerçekleştirileceğini belirtti.

Madison Beer ifşa görüntüleriyle gündemde! Adı Kenan Yıldız ile aşk haberlerine karışmıştı! Madison Beer ifşa görüntüleriyle gündemde! Adı Kenan Yıldız ile aşk haberlerine karışmıştı!

Bahçeli, konuşmasında 2020 yılında Elâzığ’da yaşanan deprem sonrası yapılan konutların insanların huzurlu bir yuvaya taşınmasının gurur kaynağı olduğunu ifade etti. Ancak aynı zamanda 11 ilde yaşanan "asrın felaketi" olarak nitelendirilen büyük bir felaketle karşı karşıya olduklarını hatırlatan Bahçeli, 50 bini aşkın şehit, 100 binlerce yaralı ve yıkılan evler olduğunu belirtti.

Yaşanan acıların aşılacağına işaret eden Bahçeli, "İstiklal, istikrar ve istikbali tekrar Türkiye Cumhuriyeti'nde önemli bir kavram olarak değerlendireceğiz. Yolumuz bugün yine aydınlanacak. Üzüntüleri bırakacağız, acıları aşacağız, yuvaları kuracağız. İnsanlarımızı mutlu, kardeşlerimizi güçlü yapacağız" diye konuştu.

Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile gerçekleştirilen çok büyük hizmetlere hep beraber şahit olunduğunu ifade ederek, ayrıca salgınlar, seller ve yangınlar gibi zorluklarla da mücadele edildiğini ancak hepsinin aşıldığını söyledi.

Bahçeli, konuşmasında ayrıca 6 Şubat'ta yaşanan büyük bir felakete de değinerek, bu felaketin aşılması için büyük gayretler ortaya konulduğunu hatırlattı ve ülkenin 14 Mayıs'ta bir genel seçime gideceğini belirtti.

Seçimin iki kanadı olduğuna dikkat çeken Bahçeli, birinin Cumhurbaşkanlığı seçimi, diğerinin ise milletvekilliği seçimi olduğunu söyledi. Bahçeli, cumhurbaşkanı adaylarının birleşik oy pusulasındaki yerlerinin belirlendiğini ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kura çekimi sonucu birinci sırada yer aldığını açıkladı.