Karaburun adliyesinde yaşanan olay nedeniyle MHP İlçe Başkanı Erkan Özen tutuklanırken karara itirazı reddeden hakim ve tutuklamaya sevk eden savcı eşinin görevlerinden alındı ğı ortaya çıktı

İzmir‘in Karaburun ilçesinde görülen bir boşanma davasında olay çıkarken çok sayıda kişinin karıştığı kavgaya polis müdahale etti ve ardından gözlatı işlemleri başladı..

Ege’de Son Söz‘ün haberine göre Karaburun Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen davada Meryem K. ile Sinan K.’nin boşanma duruşmasında davalı kocanın gayrimenkul mal varlıklarını muvazaalı bir şekilde kardeşi ve üçüncü kişilerin üzerine geçirmesi konusu da değerlendirilirken olaylar yaşandı.

Karaburun adliyesinde ortalık karıştı! MHP İlçe Başkanı Erkan Özen tutuklandı. Hakim ve savcı görevden alındı

Duruşma sırasında karı koca arasında çıkan karşılıklı tartışmaya ailenin çocukları dahil olurken, çocuklar babasının annesine söylediği sözlere karşı çıkarak tepki gösterdiler. Duruşma sonrasında ise baba ve amca annesinden yana tavır alan Emre ve İdris K. üzerine yürüyerek darp etti.

İddialara göre durumu gören ve mahkemede tanık olarak ifade veren Karaburun Belediyesi personeli Mimar Mehmet Civan duruma müdahale etmek isteyince tam da bu sırada adliyeye gelen MHP İlçe Başkanı Erkan Özen ve beraberindeki grup tanık olarak ifade veren Civan’a saldırdılar.

MHP ilçe başkanını tutuklatan savcı ve hakim sürüldü

Karaburun Adliyesi’nde yaşanan olaya olay yerinde bulunan polisler müdahale ederken çok sayıda takviye polis çağrıldı ve MHP İlçe Başkanı Özen’in, adliyede kendisine müdahale eden polisle de tartıştığı öğrenildi.

Öte yandan adliyede çıkan olaylara karışan kişilerin tamamı gözaltına alınırken belediye personeli Mehmet Civan ve boşanma davasını açan taraf olan Meryem K., isimlerden şikayetçi oldular.

İzmir Karaburun'da adliye karıştı, MHP'li başkan tutuklandı | soL haber

Asıl dikkat çeken ise Karaburun Adliyesi’ne giderek yanındakilerle birlikte olay çıkaran, hakim ve savcıyı tehdit eden Karaburun MHP ilçe başkanı Erkan Özen tutuklanması sonrası, MHP ilçe Başkanının tutuklanma kararına itirazı reddeden hakim ve tutuklamaya sevk eden eşi savcının görevlerinden alınmaları oldu.

Görevden alınan hakim ve savcının daha sonra Şanlıurfa’ya görevlendirildiği öğrenildi.

Halkbank’tan Emeklilere Müjde! Başvuran Herkese 3.000 TL Halkbank’tan Emeklilere Müjde! Başvuran Herkese 3.000 TL

İzmir'de, MHP İlçe Başkanını Tutuklatan Savcı ve Hakim Eşinin Siverek'e Sürüldüğü İddia Edildi