Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Beşiktaş Jimnastik Kulübü üyeliğinden istifa etti.

MHP Genel Başkan Yardımcısı, MHP Medya, Tanıtım ve Halkla İlişkilerden Sorumlusu ve MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Beşiktaş Jimnastik Kulübü’ne üyeliğinden istifa ettiğini duyurdu.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, “Sayın Genel Başkanımız” diyerek başladığı ve sosyal medyadan yaptığı açıklamasında MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Beşiktaş JK üyeliğinden an itibari ile ayrıldığını vurguladı.

MetroPOLL'den konuşulacak anket: Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Hangi Aday Önde? MetroPOLL'den konuşulacak anket: Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Hangi Aday Önde?

“Futbol maçı bahanesi ile tribünleri tahrik eden eylemler, başta deprem şehitlerine yapılan sistemli bir saldırıdır…”

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerden dolayı 44 binden fazla vatandaşın şehit olduğunu ve afet sonrasında da futbol maçı izleme bahanesi ile de tribünleri tahrik eden bazı eylemlerin gerçekleştiğini ifade etti. Ayrıca İsmail Özdemir, bu eylemlerin şehitlere ve millete büyük bir saygısızlık olduğunu belirtirken, dün oynanan Beşiktaş JK- Fraport TAV Antalyaspor müsabakasında da deprem şehitlerine sistemli saygısızlık yapıldığının altını çizdi. Tribünden yükselen seslerin ve davranışların özellikle depremzede vatandaşlara sistemli saygısızlık olduğunu öne süren MHP Genel Başkan Yardımcısı Özdemir, bu saygısızlığın aynı zamanda Beşiktaş’a ve Beşiktaş’ın taşıdığı milli ile manevi değerlere de yakışmadığını vurguladı. İsmail Özdemir sosyal medya paylaşımının sonuna ise “Sayın Genel Başkanımız Beşiktaş JK üyeliğinden an itibarı ile ayrılmıştır” ifadelerini ekledi.