MHP lideri Devler Bahçeli gündemdeki meselelere dair sert açıklamalar yaptı, Boğaziçi Üniversitesi'ndeki protestolara destek verenlere çıkıştı. Okula rektör olarak Melih Bulu'nun istifa etmesi için yapılan eylemlerin Türkiye'nin sinir uçlarıyla oynadığın

MHP lideri Devler Bahçeli gündemdeki meselelere dair sert açıklamalar yaptı, Boğaziçi Üniversitesi'ndeki protestolara destek verenlere çıkıştı. Okula rektör olarak Melih Bulu'nun istifa etmesi için yapılan eylemlerin Türkiye'nin sinir uçlarıyla oynadığını aktaran Bahçeli, ülkenin sabır kapasitesinin bir testten geçtiğini belirtti. Eyleme katılan bazı şuursuz öğrencileri teröristler tarafından kullanıldığını aktaran Bahçeli, eyleme katılanlara eşkıya yakıştırması yaptı.


"Ha bunlara destek olmuşsun ha terörizme"


Boğaziçi Üniversitesi'nde teröristlerin öğrenci kılığına bürünerek eylem yaptığını kaydeden Bahçeli, protestoların bu gruba manevra alanı sunduğunu belirtti. Gösterilerin hafife alınmaması gerektiğini aktaran Bahçeli, aydın olduğunu zanneden zavallıların bu olayların faili olduğunu ifade etti. Eylemleri demokrasi sınırları içinde yaptıklarını zannedenlerin bulunduğunu aktaran Bahçeli, bu eylemlere destek olmakla terörizme destek olmak arasında bir farkın olmadığının altını çizdi. MHP lideri Bahçeli, bu eylemlerin Gezi olaylarına benzer bir kargaşaya neden olmayacağının belirtti.


"Rektör görevinde kalmalı"


Olaylarda gözaltına alınan 108 kişinin 101'inin okulla bağının olmadığını kaydeden Bahçeli, bu kişilerden 79'unun TKP-ML ve DHKP-C üyesi olduğuna işaret etti. CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun gözaltına alınanları savunduğunu belirten Bahçeli, Türkiye'nin böyle evlatlarının olmadığını kaydetti. "Bizim çocuklarımız" denilen kişilerin barbar ve vandal olduklarını kaydeden Bahçeli, bu kişilerin zehirli yılanlar olduklarını ve başlarının ezilmesi gerektiğini vurguladı. Rektör Melih Bulu'nun asla istifa etmemesi gerektiğini belirten Bahçeli, baskıya boyun eğilmesi halinde üniversitelerde bundan böyle yönetimin zorlaşabileceğini ifade etti.