MHP'nin grup toplantısında açıklamalarda bulunan Devlet Bahçeli, Gara'da terör örgütü PKK tarafından şehit edilen 13 Türk vatandaşıyla ilgili görüşlerini dile getirdi. Katliamdan açıkça PKK'yı sorumlu tutamayan CHP'ye sert eleştiriler yönelten Bahçeli, b

Jandarma Genel Komutanlığı'nda İş Kapıları Açılıyor: 83 Sürekli İşçi Alımı için Başvurular Devam Ediyor! Jandarma Genel Komutanlığı'nda İş Kapıları Açılıyor: 83 Sürekli İşçi Alımı için Başvurular Devam Ediyor!
MHP'nin grup toplantısında açıklamalarda bulunan Devlet Bahçeli, Gara'da terör örgütü PKK tarafından şehit edilen 13 Türk vatandaşıyla ilgili görüşlerini dile getirdi. Katliamdan açıkça PKK'yı sorumlu tutamayan CHP'ye sert eleştiriler yönelten Bahçeli, bu korkaklığın ne CHP'ye ne de HDP'ye kazançtan çok kayıp getireceğini belirtti. Dağda yapılan mücadelede elde edilen başarılan TBMM'de kaybedilmemesi gerektiğini aktaran Bahçeli, teröristlere güzellemeler yapan milletvekillerinin Meclis'ten kovulması gerektiğin bildirdi.

"Bu milletvekilleri tasfiye edilmeli"


Bazı milletvekillerinin teröristlerden gerilla diyerek bahsettiğini hatırlatan Bahçeli, terör örgütüyle müzakere edilmesinin isteyen ve PKK'lıların öldürülmesi nedeniyle ailelerden özür dilenmesi gerektiğini bildiren HDP'ye sert sözlerle yüklendi. PKK'nın aynadaki yansımasının HDP olduğunu belirten MHP lideri, HDP'nin ipinin Kandil tarafından tutulduğunu sözlerine ekledi. Meclis'teki bazı milletvekillerinin Gara katliamıyla ilgili Türkiye'yi suçladığını belirten Bahçeli, bu milletvekillerinin TBMM'den tasfiyesinin gerekli olduğunu vurguladı. Milletin vergileriyle maaşı ödenen HDP'lilerin Meclis'te PKK'yı savunduğunu aktaran Bahçeli, HDP'nin bir an önce kapatılması gerektiğini sözlerine ekledi.

HDP'nin kapatılması konusu


HDP'nin kapatılmadan terörle mücadelede daha büyük mesafeler alınamayacağını aktaran MHP lideri, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına çağrıda bulundu. Kendilerine görev sırası gelmesi halinde HDP'nin kapatılması için başvuruda bulunacaklarını vurgulayan MHP lideri, HDP'nin kapatılması tartışmasını "üçkağıtçılık" olarak niteleyen İşçi Partisi ile CHP'ye ağır eleştirilerde bulundu. Gara katliamı öncesi ile katliam sonrası işlerin çok daha farklı olacağını kaydeden Bahçeli, PKK'nın yanında bulunan herkesin yanan ateşten payını alacağını ifade etti.

AYM'ye Demirtaş ve Dündar tepkisi!


Öte yandan Anayasa Mahkemesi'nin (AYM) Selahattin Demirtaş ile Can Dündar hakkında verdiği "hak ihlali" kararının yanlış olduğunu eleştiren Bahçeli, AYM'nin bu ülkenin mahkemesi olup olmadığını sorguladı. AYM'nin "yerindelik denetimi" yapamayacağını aktaran Bahçeli, Can Dündar'ı kastederek yurt dışındaki bir casusun ne gibi hakları olduğunu merak ettiğini belirtti. AYM'nin başındaki kişinin istifa etmesi gerektiğini dile getiren Bahçeli, Türkiye'nin milli varlığına yakışır yeni bir mahkemeyi kurmaktan çekinmeyeceklerini ifade etti.