MHP lideri Bahçeli, Azerbaycan tarafından Ermenistan'dan kurtarılan Şuşa kentinde bir ilkokul yapmak istediklerini bildirdi. İlkokul inşaatı için Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı'na talimat verdiğini aktaran Bahçeli, yapılması hedeflenen okulun dokuz

Gözden kaçırmayın

Son 20 Yılın Şarkısı Oldu! "Seçimde Lazım Oluruz Öldürme Bizi!" Sehabe'nin Şarkı Sözleri...AKP İktidarının Şarkısı! Son 20 Yılın Şarkısı Oldu! "Seçimde Lazım Oluruz Öldürme Bizi!" Sehabe'nin Şarkı Sözleri...AKP İktidarının Şarkısı!
MHP lideri Bahçeli, Azerbaycan tarafından Ermenistan'dan kurtarılan Şuşa kentinde bir ilkokul yapmak istediklerini bildirdi. İlkokul inşaatı için Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı'na talimat verdiğini aktaran Bahçeli, yapılması hedeflenen okulun dokuz derslikli olacağını kaydetti. Bahçeli, Şuşa kentini Ermenistan'dan alan Azerbaycan'ın büyük bir zafere imza attığını hatırlattı.


İzin verirlerse 30 Ocak'ta temeli atarız!


Ermenistan'ın saldırısıyla başlayan ve 44 gün süren savaşın sonunda Karabağ'ın "ebedi bir Türk yurdu" olduğunun kanıtlandığını kaydeden Bahçeli, Ermenistan'ın hayallerinin suya düştüğünü belirtti. Türk kenti olan Şuşa'da yaşayan çocukların eğitim hayatından mahrum edilemeyeceğini kaydeden MHP lideri, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in izni olması durumunda okul inşaatına başlanacağını kaydetti. Okulun adının Üzeyir Hacıbeyli olabileceğine işaret eden Bahçeli, 30 Ocak'ta okulun temelini atabileceklerini bildirdi.Ermenistan, 27 Eylül'de yaptığı top atışlarıyla Azerbaycan'a saldırmaya başlamış ve 44 gün süren savaşın sonunda Azerbaycan Dağlık Karabağ'ın büyük kısmını kazanmıştı. Savaşın sonunda Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan teslimiyet anlaşmasını imzalamak zorunda kalmış, Ermeni vatandaşlar haftalarca sürecek protesto gösterilerine başlamıştı. Anlaşmayla birlikte Laçın, Kelceber ve Ağdam bölgeleri Azerbaycan'a verilmişti.