Mustafa Balbay MHP ile AKP arasında uzun süredir dillenen gerginliği yazdı.

İç Anadolu’yu Keşfetmeniz İçin 9 Neden İç Anadolu’yu Keşfetmeniz İçin 9 Neden

Cumhuriyet yazarı usta kalem Mustafa Balbay, MHP’den AKP’ye 'Ekonomi iyileşmezse sandık yüzümüze gülmez' içerikli mesajların gittiğini yazdı.

Türkiye'de "seçim" startı sonrası seçim tartışmaları da yaşanırken Mustafa Balbay da ittifakların içinde yaşanan son durumu anlattı.

Cumhur İttifakı ile birliktelik sağlayan AKP ve MHP konusuna değinen Balbay, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasındaki görüşmelerde ekonomik sorunların dikkat çektiğini yazdı.

Yazısında ekonominin ikinci planda kalmasını sağlayacak her şeyi MHP’nin kabul ettiğini iddia eden Mustafa Balbay, 'Ekonomi iyileşmezse sandık yüzümüze gülmez' söyleminin MHP’nin artık yükselttiği ses olarak belirtti.

Erdoğan Ve Bahçeli Neyin Peşinde? | Siyaset | SETA

Bu arada dikkat çeken satırlar ise Balbay'ın, AKP’nin içinde genç ak saçlılar diye isimlendirdiği bir kesimin olduğu ve muhalefetin seçim kazanması durumunda bile bir sonraki seçimde AKP’nin güçleneceğini düşünen bu kesimin, seçim kaybının söz konusu olması durumunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçime girmeyerek bir sonraki seçime hazırlanması gerektiği anlatımı oldu.