Yaptığı açıklamalarla sıkça gündeme gelen bir isim olan Vatan Partisi lideri Doğu Perinçek, katıldığı Haber Global yayınında MHP ile ilgili olarak, “MHP’nin başına geçmek şereftir. MHP bugün vatansever bir parti.

Yaptığı açıklamalarla sıkça gündeme gelen bir isim olan Vatan Partisi lideri Doğu Perinçek, katıldığı Haber Global yayınında MHP ile ilgili olarak, “MHP’nin başına geçmek şereftir. MHP bugün vatansever bir parti. MHP vatansever bir konumda. Türkiye’nin bütünlüğü için çalışıyor, teröre karşı mücadele veriyor, Amerika’ya karşı duruyor, onun için MHP’nin başında olmak bir suç değil” demişti. Bugün Perinçek’e MHP’den yanıt geldi.

‘MHP’ye üye olması bile mümkün değildir’

MHP kaynakları, Doğu Perinçek’le ilgili yaptıkları açıklamada “MHP’nin Doğu Perinçek’e bakışı bellidir. MHP’nin Perinçek ile aynı yerde anılması hoş bir şey değil, şiddetle karşıyız biz bu duruma. Herhangi bir ilişkimiz, beraber hareket etmemiz, çay içmemiz bile mümkün değildir. 12 Eylül’den evvel ülkücü yöneticilerin hepsini Aydınlık Gazetesi’nde hedef göstermiştir. Gazetelere tam boy ilan verip adını, okulunu, adresini yayınlamıştır. MHP’ye üye olması bile mümkün değildir, bu şekilde kabul edilemez.” dedi.

PTT üzerinden yardım parası ödemeleri yatacak! Son dakika... PTT üzerinden yardım parası ödemeleri yatacak! Son dakika...

Haber Global’deki yayında, daha önce 1968 sol hareketi lideri Doğu Perinçek, kendisine “MHP’nin başına geçerseniz uygun pozisyon var” diyen Gamze Pamuk Ateşli’ye, “MHP’nin başına geçmek şereftir” demişti.