Michael Bailey Gates adlı sanatçının paylaştığı bir bebekli fotoğraf sosyal medyayı ayağa kaldırdı. Michael Bailey-Gates kimdir? Michael Bailey Gates nereli? Michael Bailey Gates kaç yaşında? Michael Bailey Gates ne iş yapıyor?

Parasını çekmeyen veda etsin! Bankadaki hesaplar kapanıyor Parasını çekmeyen veda etsin! Bankadaki hesaplar kapanıyor

Instagram adlı platformda modern sanat adı altına paylaşınlar çığrından çıktı. Son olarak dünyaca ünlü marka Balenciaga çekimlerinde çocuk istismarı yapmış ve iğrenç fotoğraflarla adeta pedofili bir çekim gerçekleştirmişti. Dünya genelinde Balenciaga'ya tepki yağarken bir iğrenç olay daha gerçekleşti.

Dünyaca ünlü lüks moda markası Balenciaga çekimlerinde küçük çocukları pornografik öğelerle kullanmış ve bu fotoğrafları çekinmeden kullanmıştı. Sosyal medyada tepkiler yağarken şimdi de Michael Bailey Gates adlı bir sanatçının çekimleri pes dedirtti.

Michael Bailey Gates adlı Amerikalı model ve fotoğrafçı olan sözde sanatçı paylaştığı bir fotoğrafla infial yarattı. Fotoğrafta çıplak peruk takan bir erkek, elinde ise ne olduğu belirsiz bir aleti cinsel organına tutarak, kucağına çığlak bir bebeği oturtmuş şekilde yer alıyordu.

Twitter'da fotoğtafı paylaşan bir hesap "Bunu gördüğüm için çok üzgünüm" yazarak fotoğrafı paylaşınca sosyal medya da dünya genelinde kullanıcılar duruma tepki gösterdi. 

Peki Michael Bailey Gates kimdir?

28 Temmuz 1993 Amerika doğumludur. Fotoğrafçı ve modeldir. Rhode Island'da doğan Gates, New York'ta yaşamaktadır.

2013 yılında ünlü fotoğrafçı Ryan McGinley ile tanıştıktan sonra sanatçının koruyucusu oldu.

2018 yılında New York Times ile yayınlanan "A Horse The Rough" adlı çalışmasıyla çıkış yaptı.

2021 yılında ilk kişisel sergisi "A Pırıltı In The Kindling", Amsterdam'daki The Ravestijn Gallery'de gerçekleşti. 2021 yılında çalışmaları kitap olarak yayınlandı.

Valentino kampanyası için kendi portresini yayınladıktan sonra homofobik tepkiler aldı.