Yunan Başbakanı Miçotakis tek kurşun atmadan işgal ettikleri adamızdan fotoğraf paylaştı...

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Türkiye ile yaşanan anlaşmazlıkları AB gündemine taşımış ve karşılığında AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Akıllanmıyorlar" söylemi ile bir meydan okuma ile karşılaşmıştı.

Sosyal medyada Yunanistan'ın küstah hamlelerine bir yenisini daha ekleyerek işgal ettiği Keçi Adası'ndan bayrak paylaştığı göürldü.

Yunan Başbakanı Miçotakis, AB zirvesi dönüşü anlaşmalara aykırı silahlandırılan İstanköy ve İstanbulya adalarına gitti.

ABD ziyaretinden sonra Brüksel’deki AB zirvesinde de Türkiye’yi şikâyet eden ve Fransa ile Almanya’nın desteğini alan Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis dün 1947 Paris Antlaşması’na aykırı bir şekilde silahlandırılan Bodrum açıklarındaki İstanköy (Kos) ve İstanbulya (Astipalea) adalarını ziyaret ederken ayrıca, Paris Antlaşması ile Yunanistan’a bırakılan adalar listesinde ismi bulunmayan Keçi (Pserimos) adasına da gitti.

Erdoğan'dan Korkutan Haber Geldi! Erdoğan Hastalandı! Sağlık Durumu Nasıl? Corona mı? Üzen Haberi Refik Özen Verdi! Erdoğan'dan Korkutan Haber Geldi! Erdoğan Hastalandı! Sağlık Durumu Nasıl? Corona mı? Üzen Haberi Refik Özen Verdi!

Yeniçağ'da yer alan habere göre Keçi adasına giderken sosyal medya hesabında, adadaki bir kayalıkta boya ile çizilmiş Yunan bayrağının fotoğrafı çekilerek “Ege’nin mavisi. Bayrağın mavisi ile buluşuyor!” mesajı sosyal medyada gündem oldu.

Bu arada akıllara ise Kuleli Askeri Lisesi mezunu Ümit Yalım'ın sözleri geldi.

Bosna’da NATO subaylığı, Irak Savaşı sırasında Ürdün’de Askeri Ataşelik, Genelkurmay Karargahı’nda Harbe Hazırlık Şubesi ve Harekat Komuta Merkezi Amirlikleri, son olarak da Milli Savunma Bakanlığı Genel Sekreterliği görevlerinde bulunan Yalım 31 Ağustos 2019 tarihinde "Turkishnews" sitesine verdiği röportajda şunları söylemişti;

"İşgal 2004’te başladı. 2004’ten itibaren Erdoğan ve AKP hükümetleri, vatan topraklarını Yunan askerine teslim ettiler. Bunun o dönemde AB’den müzakere tarihi alabilmek için verilen bir taviz olduğu söyleniyor”

Ve yaşanılanları şöyle aktardı;

GİZLİ MUTABAKAT YAPILDI

Gizli mutabakat yapıldı AKP döneminde 17 ada, Yunanistan'a geçti – Turkish Forum

"Bu gizli bir mutabakat. Kayıtları var mı bilmem. 2006’dan itibaren Türkiye ile Yunanistan arasında istikşafi görüşmeler başladı. Bu görüşmeler maalesef gizli olarak, Türkiye’den üç diplomat, Yunanistan’dan da iki diplomat ve bir amiral tarafından yürütüldü. Kamuoyuna bilgi verilmedi."

"Sadece Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Genelkurmay Başkanı’nın bilgisi vardı. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bir personeli olarak benim de haberim yoktu, ta ki 2008’deki bir hava sahası ihlaline kadar."

"Genelkurmay Başkanlığı’nda Komuta ve Harekât Merkezi’nin amiriydim. Bir gün, bir hava sahası ihlali oldu. Yunan Genelkurmay Başkanı ve Kara Kuvvetleri Komutanı hava ihlali yaparak Bulamaç Adası’na indiler. Bulamaç Adası, Didim açıklarında, Türkiye toprağı. Tabii şaşırdım, elimde harita var, dedim ki “Bu adamların bizim adada ne işi var?” Bir araştırdık ki ada işgal edilmiş!"

"Yunan Belediyesi, Yunan askerleri var o adada. Sadece onda değil, başka adalarımızda da. Zaten Yunan Genelkurmay Başkanı ve Kara Kuvvetleri Komutanı da askerlerinin Noel’ini kutlamak için gitmişler adaya.

Bunun üzerine olay büyüdü. 4-5 gün sonra, Ocak 2009’da, bu kez Yunan Cumhurbaşkanı yine bizim olan Eşek Adası’na indi ve oradaki Yunan sancağını selamladı! Bir de baktık ki, dehşet bir durum var, Yunan Cumhurbaşkanı, adadaki belediyeyi ziyaret ediyor.

Belediyenin levhasının önünde poz veriyorlar, ve o levhada şöyle yazıyor: Yunanistan Belediyesi, 12 Ada Bölgesi, Eşek Adası nahiyesi ! Bakın, artık fiilen işgal olduğu gibi Yunanistan bu adaları hukuken de kendi ülke sınırları içine almış.

Ben 18 Mayıs 2011’de muhabirlerle adaya gitmek istedim. Kendi vatan toprağıma pasaportla girdim! O belgeler ve resimler de Türk medyasında yayınlandı. O adalar boştu. Ama bu toprakları bizim hükümetin alenen vermesi üzerine, Yunanistan’dan önce askerler, sonra da Yunan vatandaşları getirilip buraya yerleştirildi."

Emekli Albay: Bu iktidar önce 17 adanın hesabını versin