Maxime Rastello isimli bir kullanıcı geçtiğimiz günlerde İzmir depremi hakkında "hak ettiniz" tweeti paylaşmış ve tüm Türkiye'de tepki çekmişti. Profilinde Microsoft çalışanı olduğunu gösteren ibareler bulunan Maxime Rastello hakkında Microsoft'tan yapıl

Deprem Bölgesindeki Vatandaşlara Devletten Destek! Deprem Bölgesindeki Vatandaşlara Devletten Destek!
Maxime Rastello isimli bir kullanıcı geçtiğimiz günlerde İzmir depremi hakkında "hak ettiniz" tweeti paylaşmış ve tüm Türkiye'de tepki çekmişti. Profilinde Microsoft çalışanı olduğunu gösteren ibareler bulunan Maxime Rastello hakkında Microsoft'tan yapılan açıklamada dünyanın hiçbir bölgesinde bu isimle çalışan bir çalışanları olmadığı, bu kişinin hiçbir zaman Microsoft bünyesinde yer almadığını açıkladı.

MVP isimli Microsoft programından Maxime Rastello isimli kişinin çıkarıldığını ve İzmir'deki vatandaşlara "geçmiş olsun" mesajını gönderdiklerini açıklayan yazılım üreticisi ABD'li şirketin bu açıklamasından kısa süre önce Maxime Rastello tarafından yeni mesaj paylaşılmıştı.

Maxime Rastello, "hedefim halkı değil, Türkiye hükümeti hedef almaktı. Paylaşımım son derece üzücü ve yanlış anlaşıldı. Türk hükümetini hedef almak istemiştim" açıklamasında bulundu.