Microsoft'un Netflix'i satın alacağı iddiası büyük ses getirdi. Üstelik 190 milyar dolarlık dev bir bütçe ile satın alabilir. 2023 yılına damgasını vuracak olan bu olayla birlikte taraflardan resmi açıklama geldi mi? İşte Microsoft'un yeni planı...

Microsoft ve Netflix için önemli bir iddia ortaya atıldı. İddialara göre Netflix'in satın alınması için Microsoft'tan hamle gelecek. Şirketin satın alınması adına dev teknoloji şirketininin yüksek bir ödeme yapacağı gelen bilgiler arasında. Öte yandan bunun için ödenecek parayı duyunca şok olabilirsiniz.

190 Milyar mı Ödenecek?

Netflix'in satın alınması için ödenecek miktarın 190 milyar olup olmadığı soruldu. Dolayısıyla 190 milyar dolarlık ödeme için resmi açıklama bekleniyor. Microsoft, faaliyetlerini genişletmek ve aynı zamanda uluslararası denetleyici kurumların engellerine takılmamak adına Netflix'i satın alacak. İddialar doğrultusunda şirketin satın alınması için önemli bir girişimde bulunulacak.

Cumhurbaşkanından 1. gün sürprizi! Maaşlara yüzde 100 zam kesinleşti! Cumhurbaşkanından 1. gün sürprizi! Maaşlara yüzde 100 zam kesinleşti!

netflix

2023'ün İlk Yarısında Satılabilir

Netflix satışının şu an değil ancak 2023 yılının ilk aylarında gerçekleşebileceği belirtiliyor. Dolayısıyla Netflix satışına ilişkin henüz resmi açıklama gelmedi. Fakat en kısa sürede satışın resmişlesmesi ve kamuoyu oluşması adına bir açıklama yapılacaktır. 

Netflix Rekor Ücretle Satılacak

Eğer Netflix'in satışı gerçekleşir ise oldukça yüksek bir ücrete satılmış olacak. Rekor fiyatlandırma ile birlikte Netflix'in Microsoft'a ait olması nasıl bir sonuç doğurur hep birlikte göreceğiz. Microsoft'un aklında video oyun akışı projelerini Netflix ile birleştirmek var. Bu da dikkat çeken farklı bir faaliyet olacaktır.