Rusya'nın ayçiçek yağı yüklü gemileri limanlarında bekletmesinin sonrasında tavan yapan çıkan ayçiçek yağlarında, gemilerin Türkiye'ye gelmesi ile indirim yapıldı. Migros market ilk indirimi yaptı. İşte 2-3-4 LT Turna, Yudum, Migros, Kırlangıç, Komili ve Orkide ayçiçek yağı fiyatları

Rusya'nın Ukrayna'yı işgali sonrasında ayçiçek yağı fiyatları tavan yapmıştı. Bu anlamda şuanda stoklarda bulunan ayçiçek yağları piyasaya sürülmeye başladı. Ayçiçek yağının bollaşması sonucu fiyatlarda düştü. Türkiye'de ayçiçek yağlarının yavaş yavaş piyasaya sürülmesiyel marketlerde indirim kampanyalarını arttırmış durumda. Bir çok market de ayçiçek yağlarında markaya göre indirim yaparken, son indirim Migros'tan geldi. Migros Mart ayının sonuna kadar Turna, Yudum, Migros, Kırlangıç, Komili ve Orkide ayçiçek yağlarının indirimli fiyatlarını açıkladı. 

Migros verdi indirimi! Ayçiçek yağı fiyatları değişti! 2-3-4 LT Turna, Yudum, Migros, Kırlangıç, Komili ve Orkide fiyatı

1 litre Turna sıvı yağ 37 lira oldu

2 litre Turna sıvı yağ 56 lira  oldu

1 litre Yudum ayçiçek yağı 37 lira  oldu

2 litre Yudum ayçiçek yağı 64 lira  oldu

3 litre Yudum ayçiçek yağı 88 lira  oldu

4 litre Yudum ayçiçek yağı 116 lira  oldu

Denizbank şubelerine gidenler yaşadı! Aralık kampanyası 50000 TL olacak Denizbank şubelerine gidenler yaşadı! Aralık kampanyası 50000 TL olacak

1 litre Orkide ayçiçek yağı 35 lira oldu

1 litre Migros ayçiçek yağı 51 lira oldu

2 litre Kırlangıç ayçiçek yağı 63 lira oldu

2 litre Komili ayçiçek  64 lira oldu

4 litre Orkide ayçiçek yağı 108 lira oldu

Ayçiçek Yağı fiyatları ne zaman düşecek?

İstanbul Boğazı'ndan geçiş yapan 5 bin 753 ton yağ yüklü geminin sonrasında, 6 bin 407 ton yağ yükü olan Liberya bayraklı Mubariz İbrahimov adlı geminin de  17 Mart'ta Mersin'e varması bekleniyor. 

Güvenlik nedeniyle limanlarda tutulan ayçiçek yağı yüklü gemilerin gelmesi ile vatandaşlarda indirim beklentisi oluştu. En ucuz ayçiçek yağı fiyatı marketlerde 150 TL'yi bulmuşken, stokların güncellenmesiyle yeni bir indirim söz hususu olabilir. Konu ile ilgili resmi bir açıklama yapılmasa da tüketicilerin beklentisi bu yönde. 

Öte yandan geçen ay oluşturulan KDV indirimi sonrasında ayçiçek yağı fiyatlarında ufak bir indirim yapılmış fakat sonrasında gelen harp krizi nedeniyle fiyatlar tavan yapmıştı. 

18 LT Yudum ayçiçek yağı teneke satış fiyatı 1.099 TL olarak ilan edilirken çevrimiçi alış veriş sitesinden ayçiçek yağı alabilmek isteyen vatandaşlara 36 ay vadeli kredi olanağı ile 44 TL taksitle alış veriş yapma fırsatı tanındı.