Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, İzmir'de 6. 9 büyüklüğündeki depremin 139 okulda hafif hasarlar yarattığını ve hasarlar ile ilgili onarım çalışmalarına başlanacak olduğunu açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, İzmir'de 6.9 büyüklüğündeki depremin 139 okulda hafif hasarlar yarattığını ve hasarlar ile ilgili onarım çalışmalarına başlanacak olduğunu açıkladı. 850 binden daha fazla öğrencinin eğitim gördüğü İzmir'de okullar ile ilgili verilen aranın yeniden gözden geçirilebileceği ve uzatılabileceğini açıklayan Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "velilerimizin, öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin psikososyal desteğe ihtiyacı var" açıklamasında bulundu.

Bakan Selçuk, eğitim öğretimin İzmir genelinde yeniden başlaması için çalışmalarına devam ettikleri açıklamasında bulunurken, "öncelik çocuklarımızın güvenliği ve çocuklarımızın güvende olduğundan emin olmak" dedi.

110 bin öğretmenin deprem ile ilgili eğitim aldığını açıklayan Bakan Selçuk, incelemelerin ve sürecin gelecek saatlerde ve günlerde devam edeceğini, gerekli çalışmaların son bulması ile birlikte eğitim programına başlanacağını açıkladı.