Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, yapmış olduğu açıklama ile öğrencilere seslendi. Ara tatile girmeye az bir süre kala okullar için geliştirilen tatil sisteminin değişip değişmeyeceğini de ifade etti. Ara tatiller artık yapılmayacak mı? 90 gün tatil geri mi dönüyor?

Zeyinyağına dev zam kapıda! Fiyatlar yükselmeden stoklayın… Zeyinyağına dev zam kapıda! Fiyatlar yükselmeden stoklayın…

Öğrenciler, bundan birkaç sene öncesine kadar ara tatil nedir bilmiyordu. Yalnızca 15 gün tatil dediğimiz Sömestr tatili vardı. Ancak şimdi ara tatillerle okula ara veriyorlar. Bakan Yusuf Tekin ise önemli açıklamalarda bulunarak soru işaretlerini giderdi. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, okullardaki ara tatil uygulamasının geleceğiyle ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bakan Tekin, ara tatillerin tamamen ortadan kalkacağı yönündeki iddialara cevap verdi.

Bakanlık Okul Tatillerini Kaldıracak mı?

Tekin, ara tatillerin kaldırılması yönünde şu an için bir planlarının olmadığını ifade etti. Ancak, eğer bu konuda veli, öğrenci ya da öğretmenlerden bir talep gelirse bu konuyu değerlendirebileceklerini belirtti. Bakan, Milli Eğitim Bakanlığı'nın her adımını yakından takip eden bir İzleme Değerlendirme Daire Başkanlığı olduğunu ve bu yılki ara tatil sonrası bu birimin bir rapor hazırlayacağını söyledi. Tekin, eğer bu raporda veli, öğretmen ve öğrenci memnuniyeti tespit edilirse ara tatil uygulamasının devam edebileceğini dile getirdi. Ayrıca, Bakan Tekin, ara tatil uygulamasının Türkiye genelinde değil, belirli bölgelerde uygulanabileceğini de ekledi. Tekin, şu an için ara tatillerle ilgili herhangi bir değişiklik planlarının olmadığını vurguladı.

yusuftekinnn