Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Açıkladı! Eylül'de Yüz Yüze Eğitim Olacak Mı?

Vaka sayılarındaki artış nedeniyle yeni bir kapanmanın gelebileceği konuşulurken, Eylül'de yüz yüze eğitim verilebilecek mi sorusuna Bakan Ziye Selçuk yanıt verdi!

Gündem 24.07.2021 - 13:29 24.07.2021 - 14:01 Ece Sahan

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk velilerin merakla beklediği açıklamayı yaptı.

Önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ardından da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca normalleşmeye izin verildikten sonra vaka sayılarındaki artışa dikkat çekmiş ve yeni bir kapanmanın sinyallerini vermişti.

Cumhurbaşkabı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada "Kafeleri açın diyorlardı. Açtık da ne oldu? Vaka sayılarında artış" ifadelerini kullanmıştı.

Ardında da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığ açıklamada "Son zamanların en yüksek vaka artış hızına ulaştık." demişti.

Bodrum ve Çeşme gibi tatil mekanlarından gelen yoğun insan yığını görüntüleri de endişe vericiydi.

Bakan Koca ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları önümüzdeki aylarda yeni bir kapanmayı işaret ederken anne ve babalar ise Eylül ayında çocuklarını eğitim görüp göremeyeceğiniz merak etmeye başladı. Çocuklarının evde kalmasından bıkan anne ve babalar sosyal medya sürekli olarak sitem ediyordu.

Mili Eğitim Bakanı Ziya Selçuk merak edilen soruya yanıt verdi. Bakan Selçuk sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Etkinliklerimiz yaz boyunca telafi kapsamında devam ediyor. Tedbirlerimiz ve yüksek dikkatimizle yeni döneme Eylül ayında başlayacağız inşallah. Aşı olan herkes, kendi sağlığının takipçisi ve yüz yüze eğitime başlama sürecinin destekçisisdir"  ifadelerini kullandı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@