Köy okullarında başlayan yüz yüze eğitimin diğer okullarda ne zaman başlayacağı merak ediliyor. Eğitim-öğretim yılının ikinci yarısında Iğdır'ın Aralık ilçesindeki Gödekli İlkokulu'ndaki eğitimi başlatan ilk zili Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk çaldı.

Antalyaspor Galatasaray maçını izle Bein Sports şifresiz Antalya GS netspor jestyayın taraftarium24 maç izle Antalyaspor Galatasaray maçını izle Bein Sports şifresiz Antalya GS netspor jestyayın taraftarium24 maç izle
Köy okullarında başlayan yüz yüze eğitimin diğer okullarda ne zaman başlayacağı merak ediliyor. Eğitim-öğretim yılının ikinci yarısında Iğdır'ın Aralık ilçesindeki Gödekli İlkokulu'ndaki eğitimi başlatan ilk zili Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk çaldı. Öğretmenlerin aşılanmasına ilişkin takvimle ilgili konuşan Bakan Selçuk, yüz yüze eğitime başlayan öğretmenlerin aşılanmada ön sıralara alındığını kaydetti. Randevu sisteminin devreye girdiğini aktaran Bakan Selçuk, bu ayın son haftasında öğretmenlerin ilk doz aşılarının uygulanacağını aktardı.


1 Mart'ta hangi sınıflar yüz yüze eğitime başlayacak?


Milli Eğitim Bakanı Selçuk, 15 Şubat itibarıyla köylerde bulunan "6 bin birleştirilmiş sınıf" ile ülke genelindeki "2 bin 700 anaokulunda" yüz yüze eğitimin tam zamanlı olarak başladığını açıkladı. Bakan Selçuk, köylerdeki okullar ile anaokullarının dışında kalan öğrencilerin bugün online derslere döndüğünü kaydetti. Peki 1 Mart'ta hangi sınıflar yüz yüze eğitime başlayacak? Bakan Selçuk'un açıklamasına göre bu yıl sınava girecek 8 ve 12'inci sınıflar ile okul öncesi özel eğitim sınıfları 1 Mart'ta yüz yüze eğitime geçecek.


Bazı Bilim Kurulu üyeleri yüz yüze eğitime olumsuz bakıyor


1 Mart'tan sonra illerdeki salgın durumunun inceleneceğini aktaran Bakan Selçuk, bütün sınıfların yüz yüze eğitime geçmesi konusunda istekli olduklarını kaydetti. Her ilin içinde bulunduğu şartlara göre risk değerlendirmesinin yapılacağı ve buna göre yüz yüze eğitime geçileceği ifade edildi. Bilim Kurulu üyelerinden bazıları, mutasyonlu virüs vakasının artışı nedeniyle yüz yüze eğitime geçilmesi konusuna olumsuz bakıyor. İngiltere'den yayılan mutasyonlu virüsün en az 33 ilde tespit edildiğini bildiren uzmanlar, Mart ayında yeni bir salgın dalgasının gelebileceği konusundaki endişelerini dile getiriyor.