Kasım ayının son günlerine doğru vaka sayılarının da artmasının etkisiyle yüz yüze eğitime ara verildi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk önce 15 Şubat'ta yüz yüze eğitimin başlayacağını açıkladı.

Kasım ayının son günlerine doğru vaka sayılarının da artmasının etkisiyle yüz yüze eğitime ara verildi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk önce 15 Şubat'ta yüz yüze eğitimin başlayacağını açıkladı. Bilim Kurulu üyeleri ise bu tarihin okulların açılması için erken bir tarih olduğunu ve henüz öğretmenlerin aşılanmadığını hatırlattı. Kabine toplantısının ardından dün açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan ise 15 Şubat'ta köy okullarında yüz yüze eğitimin başlayacağını bildirdi. Erdoğan, vaka sayılarının artması durumunda yüz yüze eğitimin yeniden durdurulabileceğini hatırlattı.


15 Şubat'ta bütün köy okulları açılıyor


Okulların açılmasına ilişkin açıklamada bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, düzenlediği basın toplantısında yüz yüze eğitimle ilgili bilgi verdi. Köylerde vaka sayısının düşük olduğunu kaydeden Bakan Selçuk, daha önce de belirtildiği gibi 15 Şubat'ta köy okullarında yüz yüze eğitimin başlayacağını bildirdi. Bütün köy okullarının açılacağını kaydeden Bakan Selçuk, eğitimin tam zamanlı olacağını duyurdu.

O sınıflarda yüz yüze eğitim 1 Mart'ta başlıyor!


Öte yandan 15 Şubat pazartesi günü bütün anaokullarının da tam zamanlı olarak açılacağını kaydeden Bakan Selçuk, 1 Mart'tan sonra özel eğitim okullarının da açılacağını bildirdi. 1 Mart'ta ilkokulların bütün sınıflarında yüz yüze eğitimin başlayacağını aktaran Bakan Selçuk, eğitimin haftanın iki günü okulda devam edeceğini ifade etti. Liselerde ilk dönem yapılamayan sınavların Mart ayı içerisinde gerçekleştirileceğini bildiren Bakan Selçuk, öte yandan 1 Mart'ta 8'inci ve 12'inci sınıflar için de yüz yüze eğitimin başlayacağını duyurdu. Bu sınıfların sınava gireceğini hatırlatan Selçuk, bu nedenle öğrencilerin öğretmenlerle birebir çalışmasının önemine değindi. Öğrencilerin okula gelip gelmemesi kararının velilere bırakıldığı hatırlatıldı.