Türkiye'de son dönem güvenilirliğini yitiren ve ciro oranında ciddi kayıplar yaşayan Milli Piyango’da Demirören Grubu’na yeni ortak geldi. İki sene sonra yapılan tekrar satışın detaylarının ve bedelinin açıklanmaması ise şüphe uyandırdı.

Resmen açıklanan satışta ise Demirören'in İtalyan ortağı Sisal’ın hisselerini yılda 7 milyar dolar hasılatı bulunan İrlandalı Flutter PLC şirketi satın aldığı öğrenildi.

Milli Piyango'nun şans oyunlarını devralanDemirören Grubu bu defa da ortak değiştirdi. İtalyan ortak Sisal SPA'nın hisselerini yılda 7 milyar dolar hasılatı bulunan İrlandalı Flutter PLC şirketi satın aldı.

Milli Piyango Demirören'e devredildi, esnaf yokluğa sürüklendi

Demirören'in Milli Piyango'daki İtalyan ortağı Sisal, 2019'dan bu yana şans oyunlarında yüzde 49 pay ile ortaktı.

TBMM KİT Komisyonunda 28 Haziran günü Milli Piyango'nun hesapları ele alınırken CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz'ın sorusu, Milli Piyango yetkilileri tarafından önceki gün yazılı olarak cevaplandırıldı ve satış resmen açıklandı. 

Yılbaşı Milli Piyango çekiliş sonuçları bugün saat kaçta açıklanacak? 2022 Milli Piyango sonuçları açıklandı mı, ikramiye hangi bilete çıktı?

Aralık ayında bomba haber! Ziraat bankası yaptığı kampanyada 100.000 TL net ödeme vereceğini açıkladı! Aralık ayında bomba haber! Ziraat bankası yaptığı kampanyada 100.000 TL net ödeme vereceğini açıkladı!

Buna göre de Sisal SPA şirketinin hisselerinin tamamının İrlanda'nın en büyük gruplarından biri olan Dublin merkezli Flutter PLC şirketine satılldığı öğrenildi.

Ancak CHP'li Yavuzyılmaz'ın, “Satış işlemi hangi bedelle ve hangi koşullarla yapılmıştır” biçimindeki sorusu cevaplamadı.