10 Şubat'ta Irak'ın kuzeyinde yer alan Gara'daki bir mağarada kaçırılan 13 Türk vatandaşı şehit edilmişti. Yapılan operasyon sonucu mağaraya göz yaşartıcı bombalarla sızan TSK, 4'ü sözde üst düzey yönetici olan 51 teröristi öldürmüş ve 2 teröristi de esi

Resmi gazetede açıklandı! Emekliye ek ödemeler verilecek ve bu ödemelerin limitleri belli oldu! Resmi gazetede açıklandı! Emekliye ek ödemeler verilecek ve bu ödemelerin limitleri belli oldu!
10 Şubat'ta Irak'ın kuzeyinde yer alan Gara'daki bir mağarada kaçırılan 13 Türk vatandaşı şehit edilmişti. Yapılan operasyon sonucu mağaraya göz yaşartıcı bombalarla sızan TSK, 4'ü sözde üst düzey yönetici olan 51 teröristi öldürmüş ve 2 teröristi de esir almıştı. Operasyonla ilgili dün CHP'yi ve İYİ Parti'yi ziyaret eden Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu daha sonra Meclis'e gelerek bilgilendirme yapmıştı. İki bakan da yaklaşık 5 yıl önce kaçırılan vatandaşların esaret süreci ve operasyon gecesiyle ilgili önemli bilgiler verdi.


O terörist Sorej kod adlı Kamuran Ataman


TBMM'de yapılan özel oturumda bilgiler veren Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Gara'daki mağarada 13 Türk vatandaşı şehit eden teröristin kim olduğunu açıkladı. Bakan Akar, 13 Türk vatandaşını şehit eden PKK'lı teröristin turuncu kategoride aranan "Sorej" kod isimli Kamuran Ataman olduğunu bildirdi. "Sorej" kod isimli bu teröristin 2017 yılından daha önce de Beytüşşebap'taki birçok katliama karışan azılı bir terörist olduğunu belirtti. Bu teröristin daha sonra Kamışlı ve Derik'e gittiğini aktaran Bakan Akar, 2017 ile 2018'de "sözde cephe sorumlusu" görevini üstlendiğini ifade etti.

Esir alınan terörist de o ismi verdi


"Sorej" kod adlı azılı terörist Kamuran Ataman'ın hastalanmasından sonra Gara'ya yollandığını belirten Bakan Akar, Gara'ya yapılan operasyonda teslim alınan bir teröristin de kendilerine aynı ismi verdiğini kaydetti. Yaklaşık 5-6 yıl önce PKK'lı teröristler tarafından kaçırılan Türk vatandaşları bu süre boyunca Kuzey Irak'ın farklı bölgeleri arasında dolaştırıldı ve esir olarak tutuldu. Yapılan operasyonlar sonucu köşeye sıkışan terör örgütü PKK, en sonunda 13 Türk vatandaşını şehit etti.