Milli Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı, kuvvet komutanlıklarına personel alımı yapacaklarını ve alımın da sözlü sınavla gerçekleştirileceğini açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı, kuvvet komutanlıkları bünyesine 105 personel alınacağını açıkladı ve bu alımların da sözlü sınavla yapılacağını belirtti. Kuvvet komutanlıklarına alınacak personeller sözlü sınavdan alacakları sonuca göre belirlenecek.

Milli Savunma Bakanlığı bünyesine 80, Genelkurmay Başkanlığına 25 personel alınacak

Resmi Gazete’de yayınlanan ilana göre, Milli Savunma Bakanlığı bünyesindeki milli savunma uzman yardımcılığı kadrolarına 80, Genelkurmay Başkanlığı bünyesindeki silahlı kuvvetler uzman yardımcılığı kadrolarına ise 25 personel alınacağı kamuoyu ile paylaşıldı. Böylelikle Milli Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı 105 personel alımı gerçekleştirecek.

Türkiye'nin yüz ölçümü yaklaşık 780 bin kilometrekareyken en büyük il Konya'nın yüz ölçümü yaklaşık kaç kilometrekaredir Türkiye'nin yüz ölçümü yaklaşık 780 bin kilometrekareyken en büyük il Konya'nın yüz ölçümü yaklaşık kaç kilometrekaredir

Milli Savunma Uzman Yardımcılığı kadrolarına alınacak personelin Milli Savunma Bakanlığı’nın Ankara’da bulunan merkez teşkilatında, Silahlı Kuvvetler Uzman Yardımcılığı kadrolarına alınacak personelin ise Genelkurmay Başkanlığı ve kuvvet komutanlıklarının merkez karargahlarında görev yapacağı ifade edildi. Alımlar için başvurmak isteyen adaylar, başvuru şartları ve aranan niteliklere ilişkin bilgilere Milli Savunma Bakanlığı’nın internet sitesi üzerinden ulaşabilecek.

Yapılan açıklamada başvuru tarihlerinin 24 Mart ila 24 Nisan 2023 tarihleri arasında olacağı dikkat çekerken https://personeltemin.msb.org.tr adresi üzerinden de başvurular dijital ortamda online olarak gerçekleştirilecek.