Portekiz ve Türkiye arasında oynanan karşılaşma sonunda milli takım kariyerini noktaladığını açıklayan Burak Yılmaz, Süper Lig’e geri dönmeye hazırlanıyor. Tecrübeli futbolcunun Bu sezon sonunda Lille ile olan sözleşmesi sona erecek. Futbol kariyerini Türkiye'de noktalamak isteyen futbolcunun ilk tercihi ise Beşiktaş.

Milli takımının son maçı sonrasında isyan eden Burak Yılmaz, milli takım kariyerini noktaladığını duyurmuştu. Tecrübeli futbolcu şu anda forma giydiği takım da fırtına gibi eserken Beşiktaş'ın radarına girdi. Özellikle bitiricilik problemi yaşayan ve bu sezon mücadele ettiği üç kulvarda da başarısız olan siyah-beyazlılar şimdiden gelecek sezon için hazırlıklarına başladı. 2 yıldan bu yana Fransız ekibi Lille’de forma giyen Burak Yılmaz'ı yakın markaja alan Beşiktaş transferi Sezon sonunda bitirmek istiyor.

Türkiye'de kariyerini noktalamak istiyorum

Burak Yılmaz geçtiğimiz yıl Fransız ekibinin şampiyonluğa ulaşmasında en önemli etkenlerden biri olmuştu. Kariyerinin adeta zirvesini yaşayan Yıldız futbolcu sezon sonunda bitecek olan kontratın ardından Süper Lig'e dönmek istiyor. Burak Yılmaz'ın, kariyerini Türkiye'de noktalamak istediği öğrenilirken kendisinin de ilk tercihin Beşiktaş olduğu biliniyor.

Masal gibi bir veda istiyor

36 yaşındaki futbolcu Burak Yılmaz, kongre üyelik kartını da bizzat Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'den almıştı. Yeni sezonda Kara kartal formasını giymek ve atacağı gollerle takımı şampiyonluğa taşımak isteyen Burak Yılmaz, kariyerine de masal gibi veda etmek istiyor. Beşiktaş'ta Burak Yılmaz'ın transferine olumlu bakıyor.

Gözden kaçırmayın

UEFA disiplin kurulundan Galatasaray'a Barcelona maçındaki olaylar nedeniyle ceza UEFA disiplin kurulundan Galatasaray'a Barcelona maçındaki olaylar nedeniyle ceza

Milli takım kariyerini noktaladı

Yıldız futbolcu Burak Yılmaz, A milli takım kariyerini Geçtiğimiz günlerde oynanan Portekiz maçında kaçırdığı penaltı sonrasında noktaladı. Burak Yılmaz, bu sezon forma giydiği Lille takımında 34 maçta 7 gol attı 4 asist yaptı. Birkaç ay önce oğlu ile ilgili açıklama yapan tecrübeli futbolcunun babası Fikret Yılmaz, “Biz Adanalıyız. Burak, Avrupa’da devam edip teknik direktörlük lisansı da alabilir, diğer taraftan buraya da gelebilir. Ben burada 200 golü geçmesini istiyorum. Kendisine layık bir takımda oynayıp, 200 golü geçip, futbola veda etmesini istiyorum” demişti. Burak Yılmaz'ın Türkiye'ye dönme isteği sonrasında bu sözler akıllara geldi.