Haziran ayının gelmesiyle beraber mayıs ayına yönelik enflasyon verileri açısından geri sayım başladı.

Milyonlar Bu Habere Kilitlendi! Mayıs Ayı Enflasyon Verileri Ne Zaman Açıklanacak? Haziran ayının gelmesiyle beraber mayıs ayına yönelik enflasyon verileri açısından geri sayım başladı. Her ay kamuoyu ile paylaşılan enflasyon verilerinin ne olacağı şimdiden merak edilmeye başladı. Paylaşılan oranlara göre kira artış oranı böylece netlik kazanacak. Enflasyon rakamları ne zaman açıklanacak? Mayıs ayına yönelik enflasyonu verileri tahmini nasıl? Cevabı ve çok daha fazlası haberimizde...

Enflasyon Verileri Ne Zaman Paylaşılacak?

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından mayıs ayı enflasyon verilerinin 3 Haziran tarihinde saat 10’da kamuoyu ile paylaşılması bekleniyor.

Nakit İhtiyacına Çözüm Akbank, Denizbank ve Garanti Bankası'ndan Geldi! 3 Banka Birleşti 40.000 TL Veriyor Nakit İhtiyacına Çözüm Akbank, Denizbank ve Garanti Bankası'ndan Geldi! 3 Banka Birleşti 40.000 TL Veriyor

Mayıs Ayı Enflasyon Beklentisi Nasıl?

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın mayıs ayına yönelik piyasa katılımcıları anketi neticelerine baktığımızda cari yıl sonra tüketici enflasyonunun beklentisinin Bir önceki anket dönemine göre %46,44 şeklinde gerçekleştiğini görüyoruz. Diğer taraftan mayıs ayı anket Döneminde ise %57.92 olacak şekilde belirlendi. 12 ay sonrasında tüketici fiyat endeksi beklentisi bir önceki anket döneminde %28,41 olacak şekilde gerçekleşirken, mayıs ayı anket döneminde ise %33,28 oldu. 24 ay sonrasında tüketici fiyat endeksi beklentisi ise aynı anket dönemi içinde sırasıyla yüzde 17.68 ve %19.54 olacak şekilde gerçekleşti.

Böylece Türkiye İstatistik Kurumu tarafından mayıs ayına yönelik enflasyon verilerinin 3 Haziran tarihinde saat 10.00’da kamuoyu ile paylaşılması bekleniyor.