Milyonlarca emekli bayram ikramiyesi için artık geri sayıma başladı. Her yıl Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde olmak üzere iki defa ödenen Bayram ikramiyelerinden 13,5 milyon emekli faydalanacak. Aynı zamanda dul ve yetim aylığı alanlarda bayram ikramiyesi alacak. Peki, bayram ikramiyesi ne zaman yatacak 2022? emekli bayram ikramiyesi bu hafta yatar mı?

Milyonlarca emekli vatandaş Ramazan Bayramı öncesinde Bayram ikramiyelerinin hesaplarına yatmasını bekliyor. Tam 13 milyon emekli bu bayram öncesinde de ikramiyeden yararlanacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Geçtiğimiz günlerde yapılan Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısında emekli Bayram ikramiyeleri ile ilgili herhangi bir sonuç çıkmamıştı. Ramazan Bayramı'na Artık Kısa bir süre kala emekli vatandaşlar Bayram ikramiyelerinin ne zaman hesaplara yatacağını merak ediyor. Peki, emekli bayram ikramiyesi bu hafta yatar mı? 2022 emekli Bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak? Emekli bayram ikramiyesi ödeme tarihi ve detaylar haberimizde…

13 milyon emekli vatandaş her yıl olduğu gibi bu yılda emekli Bayram ikramiyelerinin hesaba geçeceği tarihi merakla bekliyor. Her yıl Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde emekli vatandaşların hesaplarına bayram ikramiyesi ödemesi yatıyor. Bu yıl da SSK BAĞ-KUR ve Emekli sandığı emeklileri için ikramiye ödemeleri yapılacak. Peki, emekli bayram ikramiyesi ne zaman hesaba yatacak? Emekli bayram ikramiyesi bu hafta yatar mı?

Kimler emekli ikramiyesi alabilir?

Emekli bayram ikramiyesi, SSK, bağ-kur ve Emekli sandığı emeklileri ile beraber vazife malüllüğü, yaşlılık aylığı, Ölüm aylığı, malullük ve sürekli iş göremezlik geliri alanlara da veriliyor. Aynı zamanda Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından aylık bağlanan şehit yakınları ver bir Muharip Gaziler, Gaziler, güvenlik korucuları, terörden zarar gören sivil vatandaşlar ve şampiyon Sporcular da bu ödemelerden faydalanabiliyor.

Gözden kaçırmayın

Buna Bile Tenezzül Edildi! Arıcılar Birliği’ne 1 kilo, AKP’li Vekilin Derneğine 35 Kilo Şeker... Buna Bile Tenezzül Edildi! Arıcılar Birliği’ne 1 kilo, AKP’li Vekilin Derneğine 35 Kilo Şeker...

Bayram ikramiyesi için başvuru yapılıyor mu?

Her yıl Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde ödenen Bayram ikramiyeleri için herhangi bir başvuru yapmak gerekmiyor. Bayram ikramiyesi ödemesi maaş hesaplarına doğrudan yatırılıyor.

milyonlarca-emekli-bu-mujdeyi-bekliyor-13-milyon-emeklinin-bayram-ikramiyesi-ne-zaman-yatacak-bu-3

Emekli Bayram ikramiyeleri ne zaman hesaba yatacak?

Ramazan Bayramı için artık geri sayım başlarken milyonlarca vatandaş emekli Bayram ikramiyeleri ne zaman hesaba yatacak sorusuna da cevap arıyor. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan kabine toplantısı sonrasında bayram ikramiyeleri ile ilgili bir açıklama yapılması bekleniyor orada ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bu yönde bir açıklama gelmedi. Önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bayram ikramiyesi tutarını açıklaması aynı zamanda ödeme tarihlerini de bildirmesi bekleniyor. Bu yıl ramazan bayramı 2-4 Mayıs tarihleri arasında kutlanacak. Bu nedenle Bayram ikramiyelerinin de 2 Mayıs tarihinden önce hesaplara geçeceği tahmin ediliyor.