Milyonlarca emekli istediğini alıyor. Ramazan Bayramı yavaş yavaş yaklaşırken emekliler bayram ikramiyesi için aramalarına başladı. Emekli bayram ikramiyesi 2022 başlığı en çok araştırılanlar arasında yer alıyor. Özellikle Ocak ayında maaşlarına büyük zam alan emekliler Şimdi de bayram ikramiyesinde zam olacak mı sorusunun yanıtını merak ediyor. Peki, emekli Bayram ikramiyesine zam var mı? Emekli bayram ikramiyesi 4000 TL mi oluyor?

Sağlık Bakanlığı, Temizlik Görevlisi İşçi Alımı İçin Kapılarını Açıyor: 419 Kişiye İş Fırsatı! Sağlık Bakanlığı, Temizlik Görevlisi İşçi Alımı İçin Kapılarını Açıyor: 419 Kişiye İş Fırsatı!

Emekli bayram ikramiyesi 2022 aramaları atmaya başladı. SSK BAĞ-KUR ve Emekli sandığı emeklileri Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde aldıkları bayram ikramiyesi ödemelerine zam gelip gelmeyeceğini merak ediyor. Emekli maaşlarına ocak ayında enflasyon oranında zam yapılmış ve Maaşlar da ciddi bir artış olmuştu. özellikle SSK ve BAĞ-KUR emeklisinin taban maaşları 2.500 TL'ye yükseltilmişti. Emekliler şimdi bayram ikramiyesi için yapılacak zammı bekliyor. Daha önce bin TL olarak ödenen emekli Bayram ikramiyeleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararı ile 1100 TL olarak yatırılmaya başlamıştı. Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde verilecek olan ikramiyelerin bu yıl daha da artması gündemde. Peki, emekli bayram ikramiyesi 2022 ne kadar olacak? Emekli Bayram ikramiyesine zam var mı 2022? emekli bayram ikramiyesi 4000 TL mi oluyor?

Milyonlarca emekliye bayram ettirecek rekor zam geliyor! 2022 Bayram ikramiyeleri artıyor, emekli istediğini alıyor! Emekliler yılbaşında yapılan maaş zammı sonrasında Şimdi bayram ikramiyesi zammı bekliyor. Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde ödenen Bayram ikramiyeleri ilk olarak bin TL ile belirlenmişti. Ancak geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararı ile Bayram ikramiyelerine zam yapılmış ve Ramazan ve Kurban Bayramı'nda 1100 TL olmak üzere toplamda yıllık 2.200 TL olarak ödenmişti. 2022 yılında ise hem Enflasyonun artması hem de ekonomik kriz nedeniyle Bayram ikramiyelerine daha da yüksek bir zam yapılması bekleniyor. Peki, 2022 emekli bayram ikramiyesi ne kadar olacak?

milyonlarca-emekliye-bayram-ettirecek-rekor-zam-geliyor-2022-bayram-ikramiyeleri-artiyor-emekli-4

Emekli Bayram ikramiyesine zam var mı?

Geçtiğimiz yıl Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde iki defa 1100 TL olmak üzere toplamda 2200 lira bayram ikramiyesi ödenmişti. Bu yıl ise Bayram ikramiyelerinde artış olacağı gündemde. Sosyal Güvenlik Uzmanı Mert Nayır emekli Bayram ikramiyelerine ilişkin yazdığı köşe yazısında Ramazan Bayramında emekliye 2000 TL ikramiye verileceğini iddia etti. Kurban bayramında da 2000 TL olarak verilmesi planlanan bayram ikramiyesi 2022 yılı için toplam 4000 TL olacak.

milyonlarca-emekliye-bayram-ettirecek-rekor-zam-geliyor-2022-bayram-ikramiyeleri-artiyor-emekli-3

Kimler emekli bayram ikramiyesi alabiliyor?

Türkiye'de milyonlarca emekli Bayram ikramiyesinden faydalanabiliyor. SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı emeklisi olan 13.5 milyon emekliye verilecek olan bayram ikramiyesinden aynı zamanda Farklı gruplarda yararlanıyor. Emekli bayram ikramiyesi alabilecek olan kişiler şu şekilde;

SSK, BAĞ-KUR ve emekli sandığı emeklileri

Şehit yakınları ve gaziler

Ölüm aylığı alanlar

Vazife ve harp malullüğü aylığı alan er ve erbaşlar, Geçici köy korucuları

Şeref aylığı alanlar

Şampiyon sporcular,

Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri,

Terörden zarar görmesi nedeniyle aylık bağlanan siviller ve hayatını kaybedenlerin hak sahipleri.