Cumhurbaşkanı Erdoğan emeklilere çift ödeme için müjdeyi verdi mi? Milyonlarca emekli, bu ödemeden faydalanabilecek. 2860 tl ne zaman ödenecek? Emekliye kaç TL zam yapılacak? Ramazan ve Kurban bayramı yaklaşıyor...

Milyonlarca emeklinin bir süredir beklemiş olduğu ikramiyelere ilişkin nasıl bir gelişme yaşandı? Son zamanlarda emekli maaşını alan ve hatta promosyon için başvuran emekliler, aynı zamanda ikramiyeler için araştırma yapıyor.

İkramiyeye Zam Gelecek mi?

İkramiye ödemelerinde zam gelişmesi yaşanacak mı ayrı bir merak konusu haline geldi. Çünkü geçtiğimiz sene ikramiyelerde artış olmamıştı. Bu durum ise şaşırtıcı olmasının yanı sıra bir yandan da emeklilerin kafasını kurcaladı. Bu sene seçim öncesi Ramazan Bayramı'nda verilecek ikramiye için bir artış meydana gelebilir. Uzmanlar, emekli maaş oranında zam yapılmasına sıcak bakıyor. Ancak Meclis'ten veya hükümetten henüz resmi açıklama gelmiş değil.

TBMM Onay verdi: 10 bin TL kredi başvurusu başladı! EMEKLİLER alacak! TBMM Onay verdi: 10 bin TL kredi başvurusu başladı! EMEKLİLER alacak!

Bu Yıl %30 Zamlı Verilebilir!

Emekli ikramiye ödemelerinin bu sene zamlı olarak verilebileceğinin altı çiziliyor. Eğer %30 oranında emekli maaşı ile aynı yüzdelikte zam yapılır ise yeni ikramiyeler 1100 TL yerine 1430 TL'ye yükselecek. Bu da demek oluyor ki hem Ramazan hem de Kurban Bayramı'nda toplam 2860 TL'lik ödeme hesaplara yatacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın emekliye yeni bir müjde vermesi şu an için beklentiler arasında.