Milyonlarca Emekliye Müjde! 405 TL Tutarında Zam Yapılacak

Emeklilerin merak ettiği zam konusu açıklığa kavuştu. Emekli maaşlarına yapılacak olan zam merak konusu olmuştu...

Ekonomi 11.10.2021 - 19:19 11.10.2021 - 19:20 Vural Pars

Milyonlarca Emekliye Müjde! 405 TL Tutarında Zam Yapılacak… Emeklilerin merak ettiği zam konusu açıklığa kavuştu. Emekli maaşlarına yapılacak olan zam merak konusu olmuştu. Emeklilere 405 TL tutarında zam yapıldı. Emekli maaşı için tüm merak edilen detaylar haberimizde…

Emeklilerin merakla beklediği zam konusu açıklığa kavuştu. Uzun zamandır emekliler için merak konusun olan zamlar sonunda belli oldu. 405 TL tutarında yapılan zam emeklileri sevindirdi. Konu hakkındaki detayları sizler için açıklıyoruz.

Milyonlarca emekli vatandaş tarafından beklenen zam haberi 2021 yılının Temmuz ayında belli olmuştu. Bu zamdan sonra gerçekleşen enflasyon oranındaki gelişmeler yeni oranların belli olmasını tetikledi. Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzeri yılda iki kez maaşlara zam yapılmaktadır. Ocak ayı ile belirlenen zamlara enflasyon oranları da dâhil edilmekte. %5,21 oranında artış gösteren enflasyonun maaşlara ne oranda yansıyacağı merak konusu. 405 TL tutarındaki zam için yeni kazanç tablosu merak edilmekte.

Emekli Maaşlarına Yapılacak Zamlar

Her yıl 6 ayda bir olmak üzere toplamda iki kez maaşlara yapılacak zamlar enflasyon oranları ile birlikte belirleniyor. Bunun yanında 2022 yılı Ocak ayında ve 2021 yılının son 6 aylık dönemini kapsayan aylar için meydana gelen enflasyon oranına göre zam yapılması planlanıyor. Mevcut tahminlere göre belirlenecek enflasyon oranları Ocak ayı ile beraber %5,21 oranında olması bekleniyor. Bu duruma göre emekli maaşlarına gelecek zamlarda yakın zamanda belli olacak.

milyonlarca-emekliye-mujde-405-tl-tutarinda-zam-yapilacak1

405 TL Zam Yapılacak

TÜİK tarafından Ağustos ve Eylül ayına ait enflasyon oranları açıklandı. Enflasyon oranı %4,23 olarak belirlendi.  Son üç aya ait enflasyon oranı %5,21 olarak ön plana çıktı. Gerçekleşen enflasyon oranlarına göre belirlenecek emekli maaşlarının 1.700 TL ye kadar çıkması bekleniyor. Ekim Aralık dönemini kapsayan enflasyon oranları %5,21 olması durumunda emekli maaşı 405 TL ye kadar yükselebilecek. Bağkur ve SSK emeklilerine ise yaklaşık olarak 330 TL tutarında bir artış sağlanması bekleniyor.  Türkiye İstatistik Kurumu tarafından belirlenen Ağustos ve Eylül aylarına ait enflasyon oranları ile birlikte 2000 yılından önce emekli olanların emekli maaşları 1695 TL oldu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@