Milyonlarca Kişiye Bugün Ödeme Yapıldı! Hesabına Para Yatmayanlar Mutlaka Kontrol Etmeli İşte O Detay

Milyonlarca kişi bugün ödemelerine kavuştu! Siz de banka hesabınızı kontrol edin. Eğer ödemeniz yatmadıysa mutlaka sorgulama yapmalısınız. Devletten milyonlarca kişiye bayram öncesi ödeme müjdesi...

Ekonomi 09.07.2021 - 20:20 09.07.2021 - 20:20 Orhan Yener

Devletten, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi vatandaşa ve hak sahiplerine yönelik müjdeler ve ödemeler peş peşe geliyor. Emekliler için Kurban Bayramı öncesi ödeneceği açıklanan Emekli Bayram İkramiyesi ve Emekli Maaş ödemeleri sonrası yüz binlerce kişi daha ödemesine kavuştu! Yüz binlerce kişiye ödemeler bugün itibariyle yapıldı. Yüz binlerce kişinin banka hesabına ödemeler yattı! Peki yatmayanlar ne yapacak? Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından yapılan açıklamayla Haziran ayına ilişkin olan ve içinde bulunduğumuz Temmuz ayında ödemesi yapılacak Nakdi Ücret Desteği ödemelerinin bugün itibariyle hesaplara yatırıldığı duyuruldu. Yüzbinlerce kişi nakdi ücret desteğine 9 Temmuz Cuma günü itibariyle kavuştu.

Yüz binlerce hak sahibine Nakdi Ücret Desteği ödemeleri 9 Temmuz 2021 Cuma günü itibariyle yapıldı. Banka hesaplarına yapılan ödemeler sonrası yüz binlerce kişinin banka hesaplarını kontrol etmesi gerekiyor. Eğer ödemeniz banka kanalıyla yapılmamış ise yani hesabınıza ödeme gelmediyse IBAN bilgileriniz sistemde tanımlı olmayabilir. Yahut yanlış IBAN bilgisi söz konusu olabilir. IBAN bilgisi sistemde yer almayan hak sahibi vatandaşlara ödemeleri PTT üzerinden yapılmaktadır. 

halkbanktan-bayram-oncesi-faizsiz-kredi-atagi-6-ay-geri-odemesiz-200-bin-tl-faizsiz-kredi-aninda-2

YÜZ BİNLERCE KİŞİYE NAKDİ ÜCRET DESTEĞİ

Tüm Dünyada etkisini gösteren Koronavirüs pandemisi nedeniyle Devlet tarafından uygulamaya alınan Nakdi Ücret Desteği halen daha ödenmeye devam ediyor. Pandemi nedeniyle 13 Ocak 2021 tarihli Cumhurbaşkanı Kararı çerçevesinde !,56 zamlanan Nakdi Ücret Desteği günlük 47,70 TL olarak ödeniyor. 1500 TL olarak ödenen nakdi ücret desteği ay ay hak sahiplerinin hesaplarına, IBAN bilgisi bulunmayanlara ise PTT üzerinden ödenmeye devam ediyor.

NAKDİ ÜCRET DESTEĞİ SORGULAMA 

bayram-kredisi-basladi-sms-ile-basvuruya-en-az-1000-en-cok-75000-tl-prim-yok-masraf-yok-bankamat-4-1

E-Devlet platformu üzerinden nakdi ücret destek ödemesi ile ilgili sorgulama yapılabilmektedir. Vatandaşlar, Turkiye.gov.tr adresi üzerinden E-Devlet şifreleri ve T.C Kimlik Numaraları ile giriş yaptıktan sonra arama kısmına "Nakdi Ücret Desteği Sorgulama" yazarak gerekli bilgilere ulaşabiliyorlar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@