Milyonlarca Kişiye Faizsiz Kredi Verilecek! Hükümetten Sıfır Faizle Kredi Desteği

Pandemi süreci devam ederken Hükümetten milyonlarca vatandaşa faizsiz kredi müjdesi geldi! Bir çok banka katılımıyla faizsiz kredi verilecek.

Ekonomi 28.08.2021 - 18:58 28.08.2021 - 18:58 Berkay Keskin

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı sonrası kamu bankaları başta olmak üzere birçok banka tarafından vatandaşa faizsiz kredi desteği verilecek. Peki faizsiz kredi desteğinden kimler yararlanabilecek? Faizsiz kredi şartları neler? Başvuru nasıl yapılır? Faizsiz kredi desteğine ilişkin müjdeyi tüm detaylarıyla haberimizde sizler için hazırladık.

Milyonlarca vatandaşa Devletten müjde gibi haber geldi! Devam eden Koronavirüs pandemisi nedeniyle, pandeminin ilk döneminde kamu bankalarınca başlatılan düşük faizli kredi kampanyasına benzer bu kez sıfır faizli kredi paketleri hayata geçirilecek. Kamu bankaları (Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank) tarafından hayata geçirilmesi beklenen faizsiz kredi desteğinden sadece ihtiyaç sahibi vatandaşların yararlandırılması bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan son kararlar çerçevesinde doğal afetlerin yaşandığı Kastamonu, Sinop ve Akdeniz bölgelerinde vatandaşa birçok müjde gelmişti. Şimdi, devam eden Koronavirüs pandemisi koşulları nedeniyle faizsiz kredi müjdesi bekleniyor. Vatandaşlar faizsiz kredi fırsatıyla acil nakit ihtiyaçlarını giderebilecekler. Peki faizsiz kredi fırsatından kimler yararlanabilir? Hangi bankalar faizsiz kredi verecek? Faizsiz kredi başvurusu nasıl yapılır? Sıfır faizle ihtiyaç kredisi! 50.000 TL'ye kadar Sıfır Faizle kredi kullanabilirsiniz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Faizsiz Kredi Müjdesi

Son dönemde yaşanan sel ve orman yangını gibi afetler nedeniyle afet bölgesi ilan edilen yerlerde vatandaşların kamu borçları yapılandırıldı. Esnafa ve afetten etkilenen tüm vatandaşlara her türlü ayni ve nakdi yardım da yapılacak. Öte yandan vatandaşlar Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni bir müjde daha bekliyor. Devam eden Koronavirüs pandemisi koşullarından ötürü ekonomi sahasında yaşanan zorluklar vatandaşın hayat standartlarını düşürüyor. Bu süreçte ayni ve nakdi yardımlar kadar düşük faizli ve hatta faizsiz kredi desteği büyük önem taşıyor. Özellikle esnaf, dükkanını döndürmekte zorlandığı bu süreçte bankalardan ve kooperatiflerden uygun maliyetli, düşük faizli ve faizsiz kredi beklentisini sürdürüyor. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kısa süre içinde faizsiz kredi müjdesi vereceği ile ilgili beklenti de yüksek. Özellikle pandeminin başladığı 2020 Mart ayından itibaren kısa sürede Kamu Bankaları Ziraat, Vakıfbank ve Halkbank tarafından devreye alınan düşük faizli kredi paketleri sonrası, bugünlerde Eylül ayı itibariyle faizsiz düşük limitli ihtiyaç kredisi paketlerinin de hayata geçirilmesi bekleniyor. Vatandaşlar 50.000 TL'Ye kadar acil nakit ihtiyaçlarını, 60 aya kadar vade, 6 aya kadar geri ödemesiz olacak şekilde ve faizsiz olarak giderebilmeyi talep ediyor.

Kamu Bankaları Öncülüğünde Faizsiz Kredi Paketleri

Tıpkı 2020 yılında olduğu gibi bugünlerde hayata geçirilmesi beklenen ihtiyaç kredisi paketlerinde de Kamu bankaları olan Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'ın öncülük etmesi bekleniyor. Kamu bankalarının başlatacağı faizsiz ve düşük faizli kredi furyasına birçok özel bankanın da sonradan iştirak etmesi, vatandaşa destek olma noktasında elini taşın altına koyması bekleniyor.

Faizsiz 50.000 TL İhtiyaç Kredisinden Kimler Yararlanabilecek?

Faizsiz kredi desteğinden faydalanacak vatandaşların kredi notlarının inceleneceği vurgulanırken, düşük gelirli olmaları, ihtiyaç sahibi durumda bulunmaları ve esnaflar için ise bir takım ciro şartının bulunacağı belirtiliyor. Konuyla ilgili açıklama yapıldığında sizlerle paylaşacağız.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@