Milyonlarca kişiye verilecek! 200-300-450 TL ek yardım ödemesi duyuruldu, başvurular başladı!

Milyonlarca kişiye verilecek! 200-300-450 TL ek yardım ödemesi duyuruldu, başvurular başladı! Akın akın başvuruya gidiyorlar. Başvuru şartları ve detaylar haberimizde…

Ekonomi 29.08.2021 - 10:27 29.08.2021 - 10:27 Volkan Arık

Milyonlarca kişiye verilecek! 200-300-450 TL ek yardım ödemesi duyuruldu, başvurular başladı! Akın akın başvuruya gidiyorlar. Hükümet ve memur sendikaları arasında yapılan görüşmelerde güzel haberler gelmiş, memurlara gelece yıl için rekor zam yapılmıştı. Zamla beraber meslek gruplarına ödenen farklı yardım tutarlarının miktarı da değişti. Öğretmenler, ormancılar, hemşireler, sağlık çalışanları yardımlarını da zamlı olarak alacak. Özellikle memurlara verilen aile yardımı ciddi bir artış gösterdi. Memurların toplu sözleşme sonrası kazanımları ve detaylar haberimizde…

Memurlar toplu sözleşme ile birlikte yeni yılda alacakları zamları öğrenmişti. 2022-2023 yıllarında memurlara verilen zamların yanında özlük haklarında da iyileştirmeler yapıldı. Her ay ödenen yardımlara zam geldi, aynı zamanda tazminat miktarları da arttı. Memurların yeni yılda alacakları mesai ücretleri, eğitime hazırlık ödeneği de iyileştirildi. Yapılan zamlarla beraber bir çok meslek gurubu yeni yılda rahat bir nefes alacak gibi görünüyor. Peki öğretmen, hemşire, sözleşmeli çalışan, sağlık çalışanları hangi kazanımları alacak?

HEMŞİRELERE 300 TL EK ARTIŞ VERİLDİ

Sözleşme görüşmeleri sonrasında hemşire ve Ebelerin özellikle hizmet tazminatı ek ödemeleri %40 oranında arttı. Ayrıca hemşirelerin mesai ücretlerinde de 300 TL Ek artış gerçekleşirken dini bayramlarda verilen artırımlı nöbet ücreti uygulamasının Milli bayramlarda da verilmesine karar verildi.

milyonlarca-kisiye-verilecek-200-300-450-tl-ek-yardim-odemesi-duyuruldu-basvurular-basladi

EMEKLİYE ÖDENEN TAZMİNAT ARTTI

Kamu çalışanlarına emekli olduklarında ödenen 2438 lira tazminat tutarına da zam geldi. Şu anda emekli olan kamu görevlisine ödenecek tazminat tutarı 2560 lira oldu. Ayrıca eşi çalışmayan kamu görevlilerine aile yardımı tutarı olarak aylık 429.11 lira ödenecek. DEVLET TARAFINDAN okutulan ya da burs alan çocuklar için de yine yardım verilmeye devam edilecek. KREŞ HİZMETİ Konusunda da çalışmalar sürüyor.

YÜZDE 15 KONAKLAMA İNDİRİMİ

Ayrıca devlet memurlarına lojman kirasında yüzde 15 indirim yapıldı. KİT'lerde görev yapan müdür, baş müdür, fabrika, işletme müdürü, müessese müdürlerine 448.36 lira ek zam yapılacak.

milyonlarca-kisiye-verilecek-200-300-450-tl-ek-yardim-odemesi-duyuruldu-basvurular-basladi-2

DİŞ HEKİMLERİ EK ÖDEME ALACAK

Diş hekimlerine de Entegre hastanelerde görev yapmaları durumunda ek ödeme verilmesine karar verildi. Entegre sağlık hizmeti sunulan merkezlerde nöbet tutan diş hekimleri aynı zamanda %50 oranında zamlı nöbet ücreti alacak ve acil servis nöbetleri ile eşdeğer olacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@