Milyonlarca Öğrencinin Beklediği Haber Geldi. Öğrenciye 300 TL Yardım Yapılacak

Milyonlarca Öğrencinin Beklediği Haber Geldi. Öğrenciye 300 TL Yardım Yapılacak. Son dakika kampanyası İBB tarafından yapıldı. İşte tüm detaylar...

Ekonomi 21.09.2021 - 21:06 21.09.2021 - 21:06 Vural Pars

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından milyonlarca öğrencinin beklediği karar duyuruldu. Buna göre maddi durumu yerinde olmayan öğrenciye 300 TL yardım yapılacağı bildirildi. ‘’Sen Oku Diye’’ eğitim bursundan faydalanmak isteyenler başvurularını sadece internet sitesi üzerinden gerçekleştirebilecek. 

Okulların açılması ile artan masraflar birçok aile için geçim şartlarını daha da zor hale getirmekte. Vatandaşın her daim yanında olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi maddi durumu yerinde olmayan ailelere müjdeyi verdi. İstanbul il sınırları içinde yaşayan öğrencilere 300 TL yardım yapılacağını duyurdu. Yardımdan faydalanmak isteyenlerin bazı şartları yerine getirmesi gerekiyor.

Pek Çok Öğrenci Yardımdan Faydalanabilecek

Yapılan açıklamalara göre ilköğretim, lise, ya da Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı özel eğitim kurumlarında okuyan öğrencilerle, rehabilitasyon merkezlerinde eğitim gören öğrenciler de eğitim bursundan faydalanabilecek. Bunu yanında şehit çocukları, öksüzler ve yetimler de bu kampanya ya dahil olacak.

Eğitim bursundan faydalanmak isteyenlerin başvuru için gerekli evrakları topladıktan sonra https://senokudiye.ibb.istanbul/ internet üzerinden başvuru işlemlerini tamamlamaları gerekiyor.

milyonlarca-ogrencinin-bekledigi-haber-geldi-ogrenciye-300-tl-yardim-yapilacak1

Başvuru Şartları Nelerdir?

·         T.C vatandaşı olmak,

·         Öğrencinin İstanbul il sınırları içerisinde ikamet etmesi,

·         Başvuru şartlarına uygun olarak şehit çocuğu, öksüz ya da yetim olmak,

·         Engelli öğrencilerin Milli Eğitim Bakanlığı onaylı eğitim kurumları, rehabilitasyon merkezleri ya da ilköğretim ve lisede okuyor olması,

·         Öğrencinin normal eğitim süreci içerisinde eğitimine devam ediyor olması,

·         Herhangi bir devlet okulu ya da özel okulda burslu olarak okuyor olması,

·         Başvurunun onaylanması sonrasındaki evraklardaki bilgilerin esas alınacağından, bilgilerin doğru olduğundan emin olunmalı,

·         Başvuru işlemleri yalnızca internet sitesi üzerinden gerçekleştirilecek.

Genel Koşullar

·         Öğrenciye 300 TL yardım kampanyasından yararlanmak için 5 yaşın üzerinden olunması gerekiyor. Başvuru için üst yaş sınırı aranmamaktadır.

·         Başvuru formunda yer alan bilgiler yardım alacak olan öğrenciye ait olmak durumundadır.

·         Yapılan başvurunun her sene yenilenmesi gerekiyor. Başvurusu yenilenenlere SMS ile bilgilendirme mesajı gönderiliyor.

·         Sisteme yanlış bilginin girilmesi durumunda gelecek olana SMS ile düzeltme işlemi gerçekleştirilebilecek.

İBB tarafından maddi durumu iyi olmayan öğrencilere yönelik yapılan, öğrenciye 300 TL yardım kampanyası pek çok aileye kolaylık sağlıyor. Eğitim bursu başvurusunda bulunmak isteyenler gerekli şartları taşıdığı takdirde yapılan yardımdan faydalanabilecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@