Milyonlarca emekli için sevindiren haber Ramazan Ayına sayılı günler kala geldi! SSK, Bağkur ve Memur emeklilerinin tamamı bu ikramiye müjdesinden yararlanabilecek!

Üstelik başvuru şartı da aranmıyor. Tüm emeklilerin hesabına bu yıl içerisinde 4000 TL ödeme yapılacak. Kaçırmayan alıyor! SSK, Bağkur ve Memur emeklilerine 2022 yılında tam 4 bin TL ikramiye müjdesinin tüm detaylarını haberimizde sizler için hazırladık...

Milyonlarca emekli, senede 2 kez ödenen ikramiyeler için araştırmalarını sürdürürken sevindiren haber geldi! Emekli ikramiyelerine zam beklentisi sürüyorken sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Gitgide pahalılaşan yaşam şartları, artan enflasyon ve çekilen nakit sıkıntıları nedeniyle emekliye peş peşe müjdeler veren Hükümet, Ramazan ayına sayılı günler kala ikramiye müjdesini açıklamaya hazırlanıyor. 2022 Ocak ayı itibariyle asgari ücret, emekli ve memur maaşlarına gelen zamlardan sonra gözler emekli bayram ikramiyelerine yapılacak zamlardaydı. Yeni zam beklentisine göre emekli, Bayrama cebinde parayla girecek! Peki Emekli bayram ikramiyelerine ne kadar zam verilecek? Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak? Zamlı yeni ikramiyeler ne kadar oldu? Tüm bu soruların yanıtlarına haberimizin devamında yer verdik.

Ramazan Ayına ve Ramazan Bayramına sayılı günler kala vatandaşlar özellikle de emekliler bayram ikramiyesi için araştırmalarını sürdürüyor. Bu yıl bayram ikramiyelerine yapılacak zamlar merak ediliyor. Emekliler, 65 yaş aylığı alanlar ve daha pek çok kategoride ihtiyaç sahibi vatandaşın alacağı bayram ikramiyeleriyle ilgili flaş gelişmeler yaşandı! 2022 Emekli Bayram ikramiyelerinde büyük artış beklentisi gerçek olacak mı?

Emekli Bayram İkramiyelerine Büyük Artış Beklentisi

Yılbaşında asgari ücretin 4.025 TL'ye yükseltilmesi ve memur ile emekli maaşlarına yapılan zamlar sonrası emekli bayram ikramiyelerinde de büyük zam beklentisi oluştu. Emekli vatandaşlar, pahalılaşan yaşam şartları dolayısıyla geçinemediklerini ve bayram ikramiyelerinin zamlanması gerektiğini dile getiriyorlardı. 2018 yılından bu yana yılda iki kez, Kurban Bayramı ve Ramazan Bayramı öncesi ödenen bayram ikramiyeleri, bu yıl da zamlı olarak ödenecek.

1000 TL tutarındaki emekli bayram ikramiyeleri, geçen yıl yapılan zamla 1.100 TL olmuştu. 2021 yılında tüm emekliler 1.100'er TL'den toplamda 2.200 TL ikramiye ödemesi almıştı. Şimdi emekliler, bu yıl 1100 TL'lik bayram ikramiyelerine yapılacak zammı ve yeni emekli bayram ikramiyesi tutarlarını merakla bekliyor.

Geçen yıla ait TEFE-TÜFE verilerine göre %36'lık bir zam yapılması halinde emekli bayram ikramiyelerinin 1.500 TL seviyesine yükseltilmesi bekleniyor. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir müjde ile bayram ikramiyelerinde tutarı 2.000 TL'ye yükseltebileceği iddiası kulislerde konuşulmaya başlandı.

Resmi gazetede açıklandı! Emekliye ek ödemeler verilecek ve bu ödemelerin limitleri belli oldu! Resmi gazetede açıklandı! Emekliye ek ödemeler verilecek ve bu ödemelerin limitleri belli oldu!

Emekli Bayram İkramiyeleri Ne Zaman Ödenecek?

Emeklilere bu yıl (2022) içerisinde ilk bayram ikramiyelerinin Ramazan Bayramı'ndan hemen önce, 2 Mayıs 2022 tarihine kadar ödenmesi bekleniyor. Bayram ikramiyesi ödemeleri, belirlenen tarihlerde tüm SSK, Bağkur ve Memur emeklilerinin banka hesaplarına otomatik olarak yatırılıyor.