Milyonlarca Vatandaşa müjde! KOSGEB 3 yıl ertelemeli Faizsiz Kredi kolaylaşıyor!

Milyonlarca vatandaşa müjdeli haber! KOSGEB 3 yıl ertelemeli Faizsiz kredi desteği kolaylaşıyor. Zor dönemden geçtiğmiz bu günlerde KOSGEB 3 yıl ertelemeli faizsiz kredi şartları çok kolaylaşıyor.

Ekonomi 12.05.2021 - 10:30 12.05.2021 - 10:31 Berkay Keskin

Pandemi kredisi müjdesi! Milyonlarca vatandaşa müjdeli haber geldi. Pandemi kredisi şartları kolaylaşıyor. Pandemi nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan duyurduğu Faizsiz kredi yeniden masaya yatırıldı. KOSGEB 75 bin TL faizsiz kredi için şartların çok fazla olduğu şikayetleri sonrası yeniden masaya yatırıldı. İstenilen 4 şartın yeniden masaya yatırıldığı ve yeni düzenleme ile Faizsiz kredi desteği kolaylaşacağı öğrenildi.

21 Mayıs Son başvuru tarihi uzuyor!

Ağır şartlar nedeniyle hemen hemen kimseye çıkmayan 75 bin TL Faizsiz kredi için son başvuru tarihi 21 mayıs olarak belirtilmişti. Ancak yeniden değerlendirme sonrası yeni şartlarla başvuru tarihinin uzatılacağı öğrenildi. 

KOSGEB müjdeyi verdi!

Kosgeb pandemi kredisi için AK parti kurmayları ile Dünya Bankası arasında imzalanan 600 milyon dolarlık kredi başvuru şartları nedeniyel vatandaşlar verilemiyor. İstihdam kredisi başvuruları başlamadan "Her işletmeye 75 bin TL faizsiz kredi" konusunda Mecliste bir adım atılıyor. 

3 yıl ödemesiz, 5 yıl ödemeli Sıfır Faizli 75 bin TL kredi için;

Vergi ve sigorta borcu olmaması

2019 - 2020 ciro kayıpları yüzde 25 olmaası

Kamu bankalarından kredi kullanmamış olmak

gibi çok ağır şartların olduğu ve bu şartların hemen hemen bir çoğunun kaldırılması planlanıyor. İstihdam kredisi ile Pandemi kredisi birleşerek başvuran tüm vatandaşlara 30 bin TL faizsiz kredi verilmesi planlanıyor.

Yeniden Gözden Geçiriliyor!

Yapılan toplantıda şartların çok fazla olduğu ve esneklik sağlanması kararı çıktı. Yukarıda yer alan 3 şartın hepsinin kaldırılması planlanıyor.

100 Bin başvurudan onaylanan sayısı az!

KOSGEB Faizsiz krediye 100 binden fazla vatandaşın başvurduğu ve bir çok kişiye onaylanmadığı bildiriliyor. 21 mayıs tarihinde başvuruların bitmemesine ve yeni şartlarla devam etmesi kararı verildi.

Vatandaşlar öneriliyor KOSGEB şartını sağlayın!

Yeni başvurularda ilk şartlardan biri olacak KOSGEB başvurularınızı tamamlamanız öneriliyor!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@