MSB: Şehidimizin kanını yerde bırakmadık!

Millî Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Yıldırım operasyonu sırasında şehadete eren kahraman silah arkadaşları Piyade Uzman Çavuş Ahmet Asan’ın kanının yerde bırakılmadığını, hiçbir zaman da kalmayacağını bildirdi.

Güncel 03.05.2021 - 05:34 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Millî Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Yıldırım operasyonu çerçevesinde bölücü terör örgütü PKK mensubu 2 alçak teröristin ATAK helikopteri tarafından etkisiz duruma getirildiği bilgisini verdi.

Millî Savunma Bakanlığından yapılan bilgilendirmede, Pençe-Yıldırım operasyonu sırasında şehit düşen kahraman silah arkadaşları P. Uzm. Çvş. Ahmet Asan'ın kanının yerde kalmadığı, hiçbir zaman hiçbir silah arkadaşlarının kanının yerde kalmayacağı vurgulanarak, bölgede saptanan PKK bölücü terör örgütü mensubu 2 hain teröristin ATAK helikopterleriyle etkisizleştirildiğinin altı çizildi.

Millî Savunma Bakanlığı, etkisizleştirilen bu 2 hain teröristle birlikte Pençe-Yıldırım operasyonu çerçevesinde toplam etkisiz duruma getirilen terörist sayısının 46'ya yükseldiğini hatırlattı.

Hulusi Akar "44" dedi, 46 oldu!

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, birlikte Irak'ın kuzeyinde bulunan üs bölgesine giderek denetlemelerde bulunmuşlar, Hulusi Akar ve beraberindeki komutanlar ardından kahraman Mehmetçik ile birlikte iftar yapmışlardı. İftar sonrası askerlere seslenen Bakan Hulusi Akar, etkisizleştirilen terörist sayısının 44 olduğunu belirterek şöyle demişti:

"Kahraman evlatlarımız. Sizler burada çok değerli görevi ifa ediyorsunuz. Pençe-Yıldırım operasyonu ve Pençe-Şimşek operasyonu hedeflediğimiz gibi başarılı biçimde sürüyor. Şimdiye kadar bölücü ve hain terör örgütü PKK mensubu 44 alçak terörist etkisizleştirildi. Terörle mücadele çalışmalarımız, son alçak teröristin etkisiz duruma getirileceği güne kadar sürecek. Teröristlerin bütün inlerine girmiş durumdayız. Terörü ülkemizin gündeminden çıkarmakta kararlıyız ve azimliyiz. Bunu yapmaya muktediriz ve bunu gerçekleştireceğiz. Bir an evvel burada barış ve huzur ortamını sağlayacağız."

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@