Milli Savunma Bakanlığı son dakika mayın açıklaması herkeste tedirginlik yarattı. Kefken açıklarında 3 kez mayın bulunurken SAS timlerinin olay yerinde olduğu ve müdahale ettiği öğrenildi. Peki, Kefken'de başka mayın var mı? Kefken açıklarında mayın bulundu mu? Türkiye'ye 450 mayın mı geliyor?

Milli Savunma Bakanlığı son dakika mayın açıklaması vatandaşları tedirgin etti. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Kocaeli'nin Kefken açıklarında mayın tespit edildi. Deniz Komutanlığı'na bağlı Sualtı savunma timleri mayınlara müdahale ediyor. Bakanlıktan yapılan açıklamada mayın benzeri bir cismin tespit edildiği belirtilirken söz konusu cismini Deniz karakol uçağı tarafından mayın olduğunun tespit edildiği öğrenildi. Bölgenin emniyete alınması sonrasında Deniz Kuvvetleri SAS timleri tarafından mayın İmha edildi.

Gözden kaçırmayın

SKANDAL! Şimdi de Ruslar Erdoğan İle Dalga Gelçti! "Veto etmez. Para sözünü çok seviyor" Ve "Ücretsiz olmaz" Denildi... SKANDAL! Şimdi de Ruslar Erdoğan İle Dalga Gelçti! "Veto etmez. Para sözünü çok seviyor" Ve "Ücretsiz olmaz" Denildi...

Üçüncü mayın ortaya çıktı

Rusya ve Ukrayna'nın birbirini suçladığı mayın olayında Türkiye büyük tehlike altında. 26 Mart tarihinde İstanbul Boğazı açıklarında ilk mayın tespit edilirken 28 Mart tarihinde ise Karadeniz İğneada açıklarında mayın tespit edilmişti. Bugün de Kefken'de mayın bulundu. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Kefken açıklarında bulunan mayın da İmha edildi

msb-son-dakika-mayin-aciklamasi-kefkende-mayin-mi-var-kefkendeki-mayin-imha-edildi-mi-2

Türkiye'ye doğru 450 mayın geliyor iddiası

Rusya ve Ukrayna arasında başlayan savaş sonrasında denizde tuzaklanan mayınların serbest kaldığı iddia edilmişti. Rusya ve Ukrayna bu olayla ilgili birbirini suçlarken asıl tehlike altında olan Türkiye oldu. Serbest kalan 450 mayının Türkiye'ye doğru geldiği öne sürüldü. Son dönemlerde tespit edilen mayınlarda bunun en büyük kanıtı gibi görünüyor.