Tartışmalar devam ederken Mübariz Mansimov Mehmet Ağar'a yanıt verdi ve "Pistin parasını Tolga Ağar'a zarf içinde verdim" itirafında bulundu.

Sedat Peker'in ifşalarıyla konu olan ve Türkiye'de iş yapan Azerbaycanlı Mübariz Mansimov, yalanlanması üzerine konuşarak, Tolga Ağar'ın Mehmet Ağar'ın yattığı cezaevine helikopter pisti yapılmasını kendisinden talep ettiğini anlattı.

Mehmet Ağar, Mübariz Mansimov'un açıklamalarını 9 ay sonra yalanlayınca bunun üzerine Mansimov Tolga Ağar'a zarf içinde 20 bin doların üzerinde para verdiğini açıkladı.

Mansimov'un açıklamalarının tamamının yalan olduğunu söyleyen Mehmet Ağar, gündeme bu defa da Mübariz Mansimov'un yeni sözleri ile geldi.

Kuzey Kore adıyla bilinen ülkenin resmi adı hangisidir? Kuzey Kore adıyla bilinen ülkenin resmi adı hangisidir?

Azeri iş insanı Mübariz Mansimov kimdir? Nerelidir, kaç yaşında? Mübariz Mansimov ne yaptı, neden gündemde?

Ağar, 2012 yılında Susurluk Davası’ndan aldığı 2 yıl hapis cezası nedeniyle Aydın Yenipazar Cezaevi yakınlarına helikopter pisti yaptırdığı iddiası içim "Bir tanesine (yani Mansimov'un açıklamalarından bahsediyor) cevap vereyim. Diğerlerini ciddiye bile almıyorum. Ben cezaevinde yatarken cezaevine helikopter pisti yaptırdığımı söyledi. Onu yaptıran o dönem ki Nazilli Belediye reisidir. Bugün de MHP Aydın İl Başkanı'dır. Hangi bir yalanını söyleyeyim çok. Onun için bana yakışmaz. Çünkü onun düştüğü seviyeye düşmek bizim işimiz değil. Kendi kendine konuşuyor. Bizim meselelerimiz ciddi meselelerdir. Devletin meseleleridir. Boş boş şeyler konuşuyor" demişti.

Halk TV'den gazeteci İsmail Saymaz, Mehmet Ağar'ın bu açıklaması üzerine Palmali Holding'in sahibi Mansimov'la konuşarak, Helikopter pistinin parasını, Tolga Ağar'ın talebi üzerine kendisinin verdiğini söyleyen Mansimov'un konuya ilişkin açıklamalarını şu şekilde aktardı;

*Ağar, helikopter pistini yaptırdığınızı yalanladı.

Yazık, başka diyecek bir şey yok. O piste ve (Ağar'ın) oğluna para verdim. Yazıklar olsun.

*Tolga Ağar’a mı verdiniz?

Evet.

*Nerede verdiniz?

Aydın’da ünlü bir pidecide yemek yemeye gittik. Yemek yerken, Tolga Ağar "Bir helikopter pisti yapmak lazım" dedi. Arabada para vardı. Korumam getirdi, verdi.

*Paket içinde mi?

Zarf içinde.

*Ne kadar verdiniz?

Tam hatırlamıyorum ancak 20 bin doların üzerindeydi.

*Yanınızda kimse var mıydı?

Dört kişiydik.

*O zaman hem belediyeye yaptırmış, hem siz para vermiş oluyorsunuz.

Belediye hesaplarında görünmesi lazım. Onun yalan olduğunu düşünüyorum. Çünkü Nazilli Belediye Başkanını tanıyorum. En azından bana söylerdi.

*Hangi vesileyle tanırdınız?

Mehmet Ağar vesilesiyle. Bir gün marinaya geldi. Orada yemek yedik.

*O yaptırmış olsa size söylerdi, öyle mi?

Konu açılmadı. Açılsa söylerdi. Ağar terör suçundan cezası onanmış bir insan. Onun için hangi belediye başkanı pist yapar? Bir kişi için pist yapılır mı ya? Diyelim, belediye yaptırmış. Demek ki yalancı, hırsız bunlar. Belediyeye de yalan söylemişler. Hem ondan, hem benden para alıyorsa başka nasıl açıklayabiliriz ki?

*Ağar diyor ki, "Bütün iddiaları yalan."

Neyim yalan? Dediklerimin yalan olduğunu tek tek söylesin. İsterseniz Sivil Havacılık'tan görürsünüz. O piste benim helikopterimden başkası gitmemiş. Bir defa rahmetli Mustafa Koç, bir de Ferit Şahenk. Kalanlar hep benim helikopterim.

*Başka iddialarınız da vardı. Mesela, Ulus'taki evinizi Ağar'a verdiğiniz iddiası.

Ona nasıl itiraz edecek ki. İkamet Kaydı buradaydı. Şu anda oturduğum evde. Cezaevine girmeden önce burada oturdu. Cezaevi tadilatı bitince teslim oldu. Hatırlarsınız, cezası onandı, bir ay sonra teslim oldu. Ona itiraz edemez." dedi.