Müge Anlı Arif Verimli nerede? Neden yok? her yerde aranmaya başladı.  ATV ekranlarında yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert'te flaş bir ayrılık yaşandı.

Müge Anlı Arif Verimli nerede? Neden yok? her yerde aranmaya başladı. ATV ekranlarında yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert'te flaş bir ayrılık yaşandı. Müge Anlı'nın hazırlayıp sunduğu programda tam 12 yıldır danışmanlık yapan Prof. Dr. Arif Verimli , sosyal medya hesabından programdan ayrıldığını duyurdu. Peki Müge Anlı Arif Hoca neden yok? Neden ayrıldı? Arif Verimli geri dönecek mi? İşte detaylar...

Müge Anlı Arif Verimli neden ayrıldı?


Ünlü bir psikiyatr olan Prof. Dr. Arif Verimli, 2008 yılından bu yana Müge Anlı'nın programında danışmanlık yapıyordu. Her gün canlı yayındaki yerini alan Arif Hoca, programda ele alınan olaylara farklı bir bakış açısı getirerek kayıpların, cinayetlerin aydınlanmasında yardımcı oluyordu. Ancak son dönemde programın bir diğer danışmanı Prof. Dr. Şevki Sözen'le anlaşmazlık yaşayan Arif Verimli'nin Davut Kıranlı olayında da Şevki Hoca ile gerilmesinin ardından programdan ayrıldığı iddia edildi.Arif Hoca Twitter hesabından yaptığı açıklamada 12 Şubat 2021 cuma günü itibariyle Müge Anlı ile Tatlı Sert programından ayrıldığını duyurdu. Verimli, Twitter hesabından yaptığı açıklamada;  “Sevenlerim dostlarım… 12.02.2021 Tarihi itibari ile 2008 yılından bu yana danışmanlığını yaptığı Müge Anlı ile Tatlı Sert programından kendi isteğimle ayrıldım. Öncelikle Müge anlı ve Rahmi Özkan her zaman saygı ve yakınlık gördüğüm bütün ATV emekçilerine ve başta Taner Ercan olmak üzere Mavi Klaket yapıma çok teşekkür ederim. Deontoloji ve tıbbi sınırları bilmek benim yaşam tarzımdır, aşılamaz çizgimdir, meslek ilkedir. Bunun için yüksek hassasiyet gösterme çabası beni yoruyor. Nihayetinde sağlığımdan olmak istemiyorum. Kimseye kırgın değilim" ifadelerini kullandı.

Bu mesaja Arif Verimli'nin bir seveni yorum yaptı ve ”Hocam, Şevki Hoca ile dargın mısınız?” dedi. Arif Verimli de takipçisinin bu sorusuna ”Evet, bundan sonra…” diyerek cevap verdi.

Özetle Arif Hoca, Müge Anlı ile Tatlı Sert programından ayrıldığı için canlı yayında yer almıyor.


Arif Verimli Müge Anlı'ya geri dönecek mi?


Müge Anlı'nın programında 12 yıldır psikolojik danışmanlık görevini üstlenen Prof. Dr. Arif Verimli, 12 Şubat 2021 itibariyle programa veda etti. Yakın zamanda programa geri dönmesi beklenmeyen Arif Verimli; belki Müge Anlı, Rahmi Özkan ve yapım ekiminden sevdiği kişiler araya girerse programa geri dönmeyi düşünebilir.


Arif Verimli kimdir? Kaç yaşında


Prof. Dr. Arif Verimli 1 Haziran 1954 yılında Antalya’da dünyaya geldi. Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni bitirdi. Ardından psikiyatri dalında ihtisas yaptı. 1983 yılında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde Başasistan olarak göreve başladı. 1994 yılında ise burada başhekim oldu.

Pek çok bilimsel kongreye konuşmacı olarak katıldı. Özellikle uyuşturucu ile mücadelede gençlere verdiği konferanslarla bilinmektedir. Evli olan Arif Verimli’nin 2 çocuğu bulunmaktadır.