Barış Pehlivan, bugünkü 'AKP milletvekilinin 'dava' adamlığı' başlıklı yazısında "muhaliflere açılan davalar kazanç kapısı mı?" diye önce sordurttu sonra düşündürdü...

Barış Pehlivan son yazısı ile başta AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın rekor kıran hakaret davalarını ve beraberindeki muhaliflere açılan binlerce davayı sorgulatan bir yazı kaleme alarak, yoğun Türkiye gündeminde gölgede kalan bir noktayı hatırlattı.

Yeşil sahalarda kazanılan fair-play ödülünden TBMM'deki yumruklu kavgalara: Alpay Özalan | Independent Türkçe

"Geçenlerde kıdemli bir yargı mensubu ile sohbet ederken 'İzmir de Alpay’a çalışıyor' gibi bir söz etti' diyerek yazısına başlayan Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan, AKP İzmir Milletvekili Alpay Özalan'ın sosyal medyadan kendisine kötü söz söyleyenler hakkında suç duyurusunda bulunduğunu ve de adliyede 3 binden fazla şikâyet dosyasının biriktiğini açıkladı.

Pehlivan, "AKP milletvekilinin 'dava' adamlığı" başlıklı yazısında dikkat çeken şu ifadeleri kullandı;

Alpay Özalan ile Barış Atay birbirine girdi! “Tam porsiyon...”

"Geçenlerde kıdemli bir yargı mensubu ile sohbet ederken 'İzmir de Alpay’a çalışıyor' gibi bir söz etti.

Başta anlamadım. Sonra şunları duydum:

'Alpay Özalan, Twitter’dan Facebook’a tüm sosyal medya mecralarında kendisine kötü söz söyleyen herkes hakkında suç duyurusunda bulunuyor. İzmir’deki bir adliyede 3 binden fazla şikâyet dosyasının biriktiğini iyi biliyorum.'

Tahmin ettiğim gibiymiş: Ceza almaktan korkanlar, Özalan’ın avukatlarıyla uzlaşma yoluna gitmeyi tercih ediyor. Yani insanlar AKP milletvekiline para vererek sanık olmaktan kurtuluyor.

Konuştuğum kaynağım, 'Ciddi bir kazanç kapısı olmasının yanı sıra, Alpay Özalan’ın suç duyurularıyla uğraşmak adliyede ciddi bir mesai gerektiriyor' dedi.

Özalan AKP’den milletvekili adayı gösterildiğinde 'Biz, bu davanın adamıyız. Bu davaya hizmet etmek için her türlü hazırım' demişti. Gerçekten de 'dava' adamıymış!"

Bursa Uludağ Üniversitesi, Programcı, Büro Personeli, Kütüphaneci ve Tekniker Pozisyonlarında 24 Personel Alımı İlanı! Bursa Uludağ Üniversitesi, Programcı, Büro Personeli, Kütüphaneci ve Tekniker Pozisyonlarında 24 Personel Alımı İlanı!

AKP'li Alpay Özalan, İzmir'de nasıl kovulduğunu anlattı | soL haber

AKP hakkında açılan kapatma davası düştü - Son Dakika Flaş Haberler