Memleket Hareketi kapsamında Türkiye'yi il il gezen ve CHP yönetimine getirdiği eleştirilerle son zamanlarda gündeme gelen Muharrem İnce'nin istifa ettiği haberleri ortalarda dolaşmaya başlamıştı. İddianın yaygınlaşması üzerine birçok kullanıcı Muharrem

TEB bankası 50 bin TL ihtiyaç kredisi başladı TEB bankası 50 bin TL ihtiyaç kredisi başladı
Memleket Hareketi kapsamında Türkiye'yi il il gezen ve CHP yönetimine getirdiği eleştirilerle son zamanlarda gündeme gelen Muharrem İnce'nin istifa ettiği haberleri ortalarda dolaşmaya başlamıştı. İddianın yaygınlaşması üzerine birçok kullanıcı Muharrem İnce CHP'den istifa etti mi? sorusunun yanıtını aramaya başlandı. İnce'nin istifa ettiği ve kurduğu yeni partiyle Cumhurbaşkanlığı seçimlerine hazırlandığı öne sürüldü. İstifa iddiaları sonrası Muharrem İnce'den konuyu aydınlatan bir açıklama geldi.


"Parti kurmadan istifa etmem"


Bir parti kurmadan istifa etmeyeceğini dile getiren Muharrem İnce, CHP'den istifa edeceği günün henüz gelmediğini söyledi. Kuracağı partinin tüzüğüyle ilgili bugün kendi evinin bahçesinde bir toplantı düzenlediğini kaydeden İnce, kurucular kurulu üyeleriyle bu konuyu masaya yatırdıklarını belirtti. Konuyu görüşürken aynı zamanda da yürüyüş yaptıklarını altını çizen İnce, partiyi kurunca CHP'den istifa edeceğini söyledi.

CHP'den bazı isimlere teklif götürdü!


Son zamanlarda CHP'yi kıyasıya eleştiren Muharrem İnce, Aralık ayının başında yaptığı açıklamada kuracağı partinin en az yüzde 50 oy alacağını öne sürmüştü. Yaptığı açıklamada CHP'de demokrasi namına bir şeyin kalmadığını belirten İnce, koltukların ele geçirildiğini kaydedilmişti. Farklı bir oluşuma gittiklerini kaydeden İnce, CHP'den bazı isimlere de teklif götürdüğünü söylemişti.