CUMHURIYET HALK PARTISI CUMHURBASKANI ADAYI MUHARREM INCE TEKIRDAG MITINGINDE KONUSTU FOTOGRAF: ZIYA KOSEOGLU/CHP GENEL MERKEZI

İki yıl önce Cumhurbaşkanlığı Seçimi'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kaybeden CHP'li Muharrem İnce, bir süredir Kemal Kılıçdaroğlu dahil birçok kişiyle tartışma yaşıyor. CHP'yi birçok konuda eleştiren Muharrem İnce, başlattığı "Memleket Hareketi" kapsamında Türkiye'yi gezerek konuşmalar yapıyor. Buna rağmen henüz CHP'den ayrılmayan İnce, gazeteci Fatih Portakal'ın YouTube kanalında önemli açıklamalarda bulundu.


"CHP'de demokrasi kalmadı"


CHP'de demokrasi namına bir şeyin kalmadığını aktaran İnce, isim vermeden partinin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi. Partide koltukların ele geçirildiğini ve tüzüğünün değiştirildiğini söyleyen İnce, duruma meydan okuyacağını ve susmayacağını kaydetti.

"Partiye CHP'den isimler davet ettim"


Kuracağı partinin adını büyük ihtimalle belirlediklerini kaydeden Muharrem İnce, tek başına yüzde 50'den fazla oy alacağını iddia etti. Kuracağı parti için CHP'den bazı kişilerle görüştüğünü ve davet ettiğini kaydeden İnce, farklı bir oluşuma gittiklerini söyledi. Cumhur İttifakı'na asla katılmayacaklarının altını çizen İnce, zaman içinde CHP ile de ittifak yapabileceklerini ifade etti.


Seçimi kaybetmemde CHP'nin büyük hataları var"


İki yıl önce yarıştığı Cumhurbaşkanlığı Seçimi'nde hikayesinin yarım kaldığını belirten İnce, yeniden aday olmak istediğini belirtti. 2018'de seçimden 51 gün önce adaylığını koyan İnce, daha erken aday olması durumunda seçimi kazanabileceğine inandığını söyledi. Kaybetmesinde CHP'nin büyük hatalarının bulunduğunu aktaran İnce, yeniden aday olmak istediğinin sinyallerini verdi.