CHP'li Muharrem İnce özellikle son günlerde kuracağı yeni partinin hazırlıklarına yoğunlaşmış durumda. CHP'den ayrılma hazırlıkları yapan İnce, Yalova'da bulunan Elmacık Mahallesi'ndeki evinin bahçesinde yeni partisinin üyeleriyle toplantılar yapıyor.

CHP'li Muharrem İnce özellikle son günlerde kuracağı yeni partinin hazırlıklarına yoğunlaşmış durumda. CHP'den ayrılma hazırlıkları yapan İnce, Yalova'da bulunan Elmacık Mahallesi'ndeki evinin bahçesinde yeni partisinin üyeleriyle toplantılar yapıyor. Parti hazırlıklarıyla meşgul olan İnce, son günlerde Boğaziçi Üniversitesi'nde yapılan protesto gösterileri ve yaşanan olaylara değindi.


"Provokatörlere dikkat, gönlüm onlardan yana"


İnce, okulun öğrencilerinin, Melih Bulu'nun Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanmasını eleştirme haklarının bulunduğunu bildirdi. Üniversitelerindeki özgürlüğün vazgeçilmez olduğunu kaydeden İnce, bilimin de bu sayede yeşerebileceğini kaydetti. Muharrem İnce, protesto gösterici yapan öğrencilerin arasına karışan provokatörlerin varlığına da işaret etti ve dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.Gösteri yapan öğrencileri anlamak gerektiğini dile getiren İnce, gönlünün onların yanında olduğunu kaydetti. Geçmişte AK Parti milletvekili aday adayı olan Melih Bulu'nun rektör olarak atanmasını anlayamadığını belirten İnce, bunun gerilimi artırmaya yönelik bir adım olduğunu aktardı.

"CHP'de artık hiçbir kural işlemiyor"


Başlattığı Memleket Hareketi'nde CHP içinden de destek geldiğini kaydeden İnce, bu kişilerin CHP tarafından ötekileştirildiğini aktardı. İnce, kendi hareketine destek veren CHP'lilerin sosyal medyalarının ve attıkları her adımın takip edildiğini kaydetti. Bu kişilerin partide belediye meclisine bile alınmadığını belirten İnce, CHP'de demokrasi namına bir şeyin kalmadığını aktardı. Muharrem İnce, CHP'de ön seçim dahil hiçbir kuralın artık işlemediğini dile getirdi.