CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na olan eleştirilerin dozunu son zamanlarda artıran Muharrem İnce, yeni partisinin kuruluş hazırlıklarında sona geldi. Cuma günü ekibiyle birlikte kampa giren Muharrem İnce, partisinin tüzüğünün oy birliğiyle onayland

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na olan eleştirilerin dozunu son zamanlarda artıran Muharrem İnce, yeni partisinin kuruluş hazırlıklarında sona geldi. Cuma günü ekibiyle birlikte kampa giren Muharrem İnce, partisinin tüzüğünün oy birliğiyle onaylandığını bildirdi. Muharrem İnce'nin yeni partisine katılan ilk belediye başkanı Serkan Küçükkuru oldu.


"Kılıçdaroğlu kısır bir döngüye saplandı"


İki dönemdir Antalya'nın İbradı ilçesinin belediye başkanı olan Serkan Küçükkuru, CHP'den ayrılma gerekçelerini sıraladı. CHP'nin yapılan son kurultayında Kılıçdaroğlu'na oy vermediğini açıklayan Küçükkuru, daha önce de CHP liderine bir dizi eleştiri yöneltmişti. İbradı ilçesini 34 yılın ardından yeniden CHP'ye kazandırdıklarını kaydeden Küçükkuru, Kılıçdaroğlu'nun ilçeye asla gelmediğini belirtti. Bu zihniyetle CHP'nin kırsaldan oy alamamasının sürpriz olmadığını aktaran Küçükkuru, Kılıçdaroğlu'nun kısır bir siyasi döngüye girdiğini bildirdi.


Serkan Küçükkuru CHP'den neden istifa etti?


Kılıçdaroğlu'nun siyasi anlayışının, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ortaya attığı tartışmalara cevap vermekten ibaret olduğunu aktaran Küçükkuru, bu anlayıştan şikayetçi olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu'nun CHP'nin plan ve programını halka anlatmadığını kaydeden Küçükkuru, bunun gibi sebepler yüzünden CHP bünyesinde artık siyaset yapmak istemediğini vurguladı. Muharrem İnce'nin daha etkin bir siyasi anlayışa sahip olduğunun altını çizen Küçükkuru, İnce'nin yeni partisinin çatısı altında mücadelesini sürdüreceğini bildirdi.