Muhsin Kara kimdir? Muhsin Kara nerede görev yapıyor, hangi caminin imamı? Muhsin Kara verdiği Suudi Arabistan'da düzenlenen Kur’an-ı Kerim'i ve ezanı güzel okuma yarışmasında son 4 isimden biri olarak adını finale yazdırdı. Bu gelişmenin ardından birçok kişi ise İmam Muhsin Kara kimdir sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki, Muhsin Kara kimdir? Suudi Arabistan'da birinci olan Muhsin Kara hangi camide görev yapıyor?

Muhsin Kara kimdir? Muhsin Kara hangi caminin imamı? Muhsin nerede görev yapıyor? Suudi Arabistan'da düzenlenen Kur’an-ı Kerim'i ve ezanı güzel okuma yarışmasında 1. olan Muhsin Kara herkes tarafından merak ediliyor. Ülkemizi gururlandıran birincilikle yarışmadan ayrılan Muhsin Kara'nın hangi camide görev yaptığı da araştırılıyor. Muhsin Kara'nın hayatı ve biyografisi haberimizin devamında...

Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek! Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek!

Suudi Arabistan'da birinci oldu?

Suudi Arabistan'da 2019 yılından bu yana Kur’an-ı Kerim'i ve ezanı güzel okuma yarışması düzenleniyor. Bu yıl düzenlenen yarışmacıya resmen Türk yarışmacılar damga vurdu. Son 4 kişilik finale adını yazdıran isimler arasında Türk İmamlar Muhsin Kara ve Alpcan Çelik yer aldığı. Ayrıca Muhsin karadan ülkemize güzel Haber'de geldi. Muhsin Kara yarışmada birinci olurken yine Türk yarışmacı Alpcan Çelik ise ikinci oldu. Suudi Arabistan'da düzenlenen yarışmayı birincilikle tamamlayan Muhsin karayıp Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da telefonla arayarak tebrik etti.

Muhsin Kara hangi camide görev yapıyor?

Suudi Arabistan'da düzenlenen Kur’an-ı Kerim'i güzel okuma ve ezanı güzel okuma yarışmasında 1. olan Muhsin Kara aslen Van Ercişli ama şu anda Sivas'ın Şarkışla ilçesinde Ravza Camii'nde imamlık yapıyor.

Muhsin Kara kimdir, kaç yaşında?

Aslan Van Erciş ile olan Muhsin Kara, 32 yaşındadır. Şu anda Sivas'ın Şarkışla ilçesinde bulunan Ravza camiinde imam olarak görev yapmaktadır. Muhsin Kara, Erciş İmam Hatip Lisesi mezunudur ve ardından 2 yıl boyunca Mısır'da Arapça ve makam eğitimi almıştır. ardından İstanbul'da özel bir Radyoda Bir yıl boyunca müzik yönetmenliği yapan Kara diyanete bağlı camide görev yapmaktadır., Suudi Arabistan'da düzenlenen Kur’an-ı Kerim'i ve ezanı güzel okuma yarışmasında herkesi kendine hayran bırakmış ve birinciliği de kazanmıştır.