Müjde Geldi! Timuçin Esen Geri Döneceğiz Demişti! Hekimoğlu Dizisi Yeni Adresi Belli Oldu!

Kanal D'de yayınlanan kısa sürmesine karşın ekranların en kaliteli yapımı olarak tarihteki yerini almış olan Hekimoğlu dizisinden güzel haber geldi!

Dizi Haberleri 27.06.2021 - 14:10 27.06.2021 - 14:11 Ece Sahan

ABD'nin ödüllü dizisi dünyada en çok izlenen diziler arasına adını yazdıran House M.D Türkiye uyarlaması Hekimoğlu dizisi Türkiye'de reyting savaşını kaybetmiş ve ekranlara açık bir kapı bırakarak veda etmişti.

Dizi Türkiye'de uyarlama alanında oldukça zor görülmüş ancak büyük bir başarıya imza atmış ve uyarlama alanında en iyi işlerden biri oldu. Hem kadronun birbirleri ile uyumu hem uyarlamada ki cesurca geri adım atmadan sahnelerin diyalogların uyarlanması hemde küçük özgün dokunuş sahnelerdeki başarı ile Hekimoğlu ekranlardaki en kaliteli ve özgün işler olarak yerini almıştı. Gerek çekim tarzları ile büyük bir özgünlük getiren Hekimoğlu, milyonlar harcanan yapımlara rağmen az bütçe ile kendi halinde oldukça prestijli bir kaliteyle seyirci karşısına çıkmıştı.  

Hekimoğlu dizisi final söylentilerinin ardından dijital platformlarlar görüşme yapıldığı açıklanmış ve dizinin izleyicileri bir müjde beklemişti. Ancak o müjde bir türlü gelmemiş ve dizi final yaparak veda etmişti. Yine de Timuçin Esen veda yemeğinde "Ben inanıyorum ki burada kalmayacak" diyerek izleyenlere bir umut serpmişti.

Hekimoğlu dizisinden haber geldi!

Timuçin Esen, Kaan Yıldırım, Ebru Özkan, Okan Yalabık, Aytaç Şaşmaz ve Damla Colbay'ın harikalar yarattığı diziden mutlu haber geldi. 

Hekimoğlu izleyici kitlesi sosyal medyada yorumlar yapan bir kitle olmamasından dolayı diziye yatırım yapılmamıştı. Ne kanal ne medya da diziye dair reklamlar yapılmamıştı. Ancak dizi başarısını dünaya duyurdu. Fox TV, Mucize Doktor ilk bölümlerini neredeyse bir aynoyunca her dakika vermiş ve dizinin rekor kırmasını sağlamıştı. Ancak Hekimoğlu dizisi hem cesur ve özgün yapısı nedeniyle aslında fazla ilgi görmemesi iyi diyebiliriz. Çünkü linç kampanyaları sürebilir, yorumlara göre senaryo ve çekim tarzları değiştirtirilir ve Hekimoğlu kalitesine veda edebilirdik.

Hekimoğlu dizisi yurt dışına satıldı. Dizi uluslararası pazarda ilgi görmeye başladı. House uyarlaması olmasına rağmen ülkeler Hekimoğlu'na da ilgi gösterdi. Dizi İsrail, Urugıay, Afganistan, Hindistan, Özbekistan ve Romanya'ya satıldı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@